Získejte nejnovější funkce, tipy a triky související s vyhledáváním

Na těchto stránkách najdete nejnovější funkce vyhledávání Google a také tipy a triky, které vám pomohou stát se mistry ve vyhledávání. Chcete-li se do těchto stránek zcela ponořit, přehrajte si příběhy o vyhledávání nebo se na našem hřišti podívejte na další zábavné projekty, na kterých pracujeme.

Co je nového

Vyzkoušejte nové funkce a zjistěte, co je ve Vyhledávání Google nového.

Vyhledávání letů

14.03.12

Prozkoumejte možnosti leteckého cestování a naplánujte si výlet pomocí několika kliknutí myši. Vyhledávání letů nyní můžete používat k vyhledání a rezervaci letů ze Spojených států do mnoha destinací po celém světě.

Další informace

Náhledy souvisejících vyhledávání

23.02.12

Najděte přesně ten obrázek, který hledáte, nebo procházejte obrázky podle témat pomocí náhledů souvisejících vyhledávání. Náhledy jsou umístěny v horní části výsledků vyhledávání obrázků.

Další informace

Osobní výsledky vyhledávání

10.01.12

S žádostmi o doporučení se všichni obracíme na lidi, které známe a kterým důvěřujeme. Díky osobním výsledkům vyhledávání uvidíte společně s výsledky z webu také relevantní tipy, fotky a příspěvky od vašich přátel.

Další informace

Vývoj Vyhledávání Google

Chcete se o společnosti Google dozvědět víc? Podívejte se, jaké inovace, funkce a milníky se ve Vyhledávání objevily od založení společnosti v roce 1997.

 • Zahájeno Vyhledávání Google

  04.09.97

  Larry a Sergej, postgraduální studenti informatiky na Stanfordově univerzitě, kteří poslední rok spolupracovali na vyhledávači BackRub hostovaném na univerzitních serverech, se rozhodují tento vyhledávač přejmenovat. Po chvilce přemýšlení je napadne název Google – hříčka se slovem „googol“, matematickým výrazem pro číslo znázorněné číslicí 1 a 100 nulami.

 • První sváteční logo

  30.08.98

  Vzniká tradice svátečních log na domovské stránce – Larry a Sergej před odjezdem na festival Burning Man v Nevadě začleňují do loga Google slavnou postavičku hořícího muže.

 • Jazyky

  09.05.00

  V rámci naší mise, jejímž cílem je shromažďovat informace celého světa, spouštíme web Google.com v dalších 10 jazycích: francouzštině, němčině, italštině, švédštině, finštině, španělštině, portugalštině, nizozemštině, norštině a dánštině.

 • Index Vyhledávání

  26.06.00

  Google uvádí uživatele do nového milénia, století, desetiletí a nové éry vyhledávání tím, že se stává největším světovým indexem pro vyhledávání na webu.

 • Jazyky

  12.09.00

  Google nabízí vyhledávání v čínštině, japonštině a korejštině. Celkový počet podporovaných jazyků tak stoupá na 15. Klingonština však stále chybí.

 • Google Toolbar

  11.12.00

  Po uvedení pluginu pro prohlížeče, který nese název Google Toolbar, lze na Googlu vyhledávat bez nutnosti přecházet na naši domovskou stránku. Znamená to, že nyní můžete používat Google kdekoli na webu, aniž byste museli přecházet na stránku Google.com. Stačí si stáhnout plugin Google Toolbar a nainstalovat jej do prohlížeče.

 • Jazyky

  27.03.01

  Společnost Google není spokojena s rychlostí překladu rozhraní Google do nespočetných světových jazyků a proto implementuje překladatelskou konzoli, která uživatelům umožňuje, aby tento proces pomohli sami urychlit. Každý uživatel služeb Google se nyní může dobrovolně podílet na překladu části nebo všech našich stránek do některého ze 100 různých jazyků. Dobrovolníci již přeložili stránky Google do katalánštiny, afrikánštiny, ruštiny a češtiny. Další jazyky přibývají každý týden. V tuto chvíli jsou stránky Google.com k dispozici ve 26 jazycích.

 • Vyhledávání obrázků Google

  28.07.01

  Říká se, že obrázek vydá za tisíc slov. Co takhle milion obrázků? Nebo, zcela přesně, 250 milionů obrázků? Uvádíme verzi beta služby Vyhledávání obrázků Google, která představuje nejkomplexnější způsob vyhledávání obrázků na webu. Kromě toho je stejně praktická a přehledná jako jiné služby společnosti Google pro vyhledávání na webu.

 • Index Vyhledávání

  11.12.01

  Webový index společnosti Google se rozrůstá na 3 miliardy webových dokumentů, což se v tu chvíli jeví jako opravdu velké množství.

 • Zeitgeist 2001

  14.12.01

  Na základě analýzy miliard výrazů hledaných na Googlu zachycujeme ducha roku 2001. Zpracováváme více než 150 milionů dotazů denně. Toto je deset nejoblíbenějších dotazů:

  1. nostradamus
  2. cnn
  3. world trade center
  4. harry potter
  5. anthrax
  6. windows xp
  7. osama bin laden
  8. audiogalaxy
  9. taliban
  10. loft story
 • Zprávy Google

  23.09.02

  Mimořádná událost! Uvádíme službu Zprávy Google, která přináší aktuality vybírané přibližně ze 4 000 zpravodajských zdrojů po celém světě. Zprávy jsou automaticky uspořádány do kategorií a témata se během dne aktualizují. Při každé návštěvě tak můžete u jednotlivých událostí snadno sledovat jejich vývoj.

 • Zeitgeist 2002

  09.12.02

  V rámci projektu Zeitgeist zachycujeme ducha roku 2002. Tento projekt vychází z analýzy více než 55 miliard výrazů, které uživatelé z celého světa v roce 2002 na Googlu hledali, a nabízí jedinečný pohled na hlavní události a nejžhavější trendy tohoto roku. Toto je 10 dotazů, jež zaznamenaly nejrychlejší vzestup:

  1. spiderman
  2. shakira
  3. winter olympics
  4. world cup
  5. avril lavigne
  6. star wars
  7. eminem
  8. american idol
  9. morrowind
  10. warcraft 3
 • Froogle

  12.12.02

  Uvádíme Froogle (nyní Nákupy) – službu určenou k vyhledávání produktů, jež do oblasti nakupování na internetu vnáší důraz, který společnost Google klade na objektivní a nezaujaté výsledky. Služba Froogle prohledává miliony relevantních webových stránek a upozorňuje uživatele na ty z nich, které nabízejí konkrétní hledaný výrobek. Díky tomu uživatelům pomáhá najít požadované zboží opravdu rychle. Rozhodnutí, že společnost Google nebude výsledky vyhledávání nikdy prodávat, sahá hluboko do minulosti. Uživatelé tak mají jistotu, že jejich výsledky budou relevantní, nikoli zaplacené.

 • Zeitgeist 2003

  31.12.03

  Poté, co jsme za uplynulý rok zaznamenali více než 55 miliard vyhledávacích dotazů, zveřejňujeme výsledky projektu Zeitgeist pro rok 2003, který nabízí jedinečný pohled na hlavní události a nejžhavější trendy tohoto roku. Zde je deset nejoblíbenějších dotazů tohoto roku:

  1. britney spears
  2. harry potter
  3. matrix
  4. shakira
  5. david beckham
  6. 50 cent
  7. iraq
  8. lord of the rings
  9. kobe bryant
  10. tour de france
 • Index Vyhledávání

  17.02.04

  Náš index vyhledávání dosáhl nového milníku 6 miliard položek, včetně 4,28 miliardy webových stránek a 880 milionů obrázků.

 • Gmail

  01.04.04

  Testujeme zkušební verzi Gmailu, bezplatné služby webové pošty, která využívá technologii vyhledávání a poskytuje úložiště o kapacitě 8 miliard bitů (500 000 stránek e-mailu). Pro každého uživatele. Vznik Gmailu byl inspirován uživatelem služeb Google, který si stěžoval na nízkou kvalitu existujících e-mailových služeb.

  Další informace

 • Mobilní vyhledávání pomocí textových zpráv

  07.10.04

  Uvádíme službu Google SMS (služba krátkých textových zpráv), která představuje praktický způsob, jak získat informace o blízké restauraci nebo vyhledat definici slova, cenu produktu, oblast nebo PSČ. Pomocí Google SMS můžete dokonce vypočítat spropitné. Podporuje-li váš telefon textové zprávy, můžete v USA odeslat dotaz na pětimístné zkrácené číslo: 46645 (ve většině telefonů se píše jako GOOGL). Výsledky vyhledávání vám pak budou odeslány formou textových zpráv (nikoli odkazů).

  Další informace

 • Google Scholar

  08.10.04

  Verze beta služby Google Scholar umožňuje akademickým pracovníkům prohledávat odbornou literaturu – například recenzované články, odborné práce, knihy, předtisky, resumé nebo technické zprávy. To vše zdarma. Pro společnost Google byl akademický výzkum v mnohém přínosný. Tato služba představuje jeden ze způsobů, jak můžeme vědecké komunitě její práci oplatit. Věříme, že služba Google Scholar nám všem pomůže využít znalosti minulých časů a dále je rozvíjet.

  Další informace

 • Google Desktop Search

  14.10.04

  Aplikace Google Desktop Search posouvá vyhledávací technologii Google na nejzazší datovou hranici – váš vlastní, zaneřáděný pevný disk. Tato malá (700kB) aplikace je navržena tak, aby vám pomáhala vyhledávat všechny typy souborů na disku, včetně souborů sady Office, e-mailů, protokolů chatu systému AIM, souborů PDF, hudby, obrázků, videa a dalších dat.

  Další informace

 • Index Vyhledávání

  10.11.04

  Oznamujeme, že náš index webových stránek dosáhl 8 miliard záznamů. V tu chvíli se to zdá být mnoho.

  Další informace

 • Vyhledávání knih Google

  14.12.04

  Knihy z celého světa jsou navždy zachovány díky programu Google Print Program (posléze přejmenovanému na Vyhledávání knih Google). V tento den oznamujeme, že jsme se stali partnery zajišťujícími digitální skenování pro newyorskou veřejnou knihovnou a pro knihovny Harvardovy, Stanfordovy, Michiganské a Oxfordské univerzity. Naším cílem je přiblížit svět knih nové generaci čtenářů. Díky spolupráci s knihovnami a vydavateli máme nyní přístup k milionům knih, včetně mnoha jedinečných svazků, které léta nikdo nečetl, a tisíců knih, které již nikdo nevydává.

  Další informace

 • Zeitgeist 2004

  22.12.04

  Na základě analýzy miliard výrazů, které na Googlu hledali uživatelé z celého světa, je projekt Zeitgeist pro rok 2004 schopen nabídnout jedinečný pohled na hlavní události a trendy zmíněného roku. Toto je deset nejoblíbenějších dotazů:

  1. britney spears
  2. paris hilton
  3. christina aguilera
  4. pamela anderson
  5. chat
  6. games
  7. carmen electra
  8. orlando bloom
  9. harry potter
  10. mp3
 • Videa Google

  25.01.05

  Uvádíme službu Videa Google, která umožňuje vyhledávat v indexu přepisů z nejnovějších televizních pořadů. Fáze vývoje služby je v tuto chvíli ještě ve verzi beta – uživatelům se u pořadů, které odpovídají vyhledávacímu dotazu, zobrazují pouze snímky a úryvky textu a vyhledávat lze jen pořady z několika kanálů v období od prosince 2004. V dalších měsících však hodláme Videa Google dále vylepšovat, takže sledujte novinky.

  Další informace

 • Index Vyhledávání obrázků

  07.02.05

  Toto je velmi význačný den, protože index služby Vyhledávání obrázků Google dosahuje počtu 1,1 miliardy indexovaných obrázků. (A na všech nejsou jen kočky.)

  Další informace

 • iGoogle

  19.05.05

  Laboratoř Google uvádí naši první personalizovanou domovskou stránku (dnes nese označení iGoogle), která umožňuje, abyste si prostředí internetu přizpůsobili (více méně) podle vlastních představ. Na domovskou stránku Google teď můžete přidávat novinové titulky, informace o počasí a další funkce. A pokud chcete přepnout zpět na „klasický“ vzhled stránky Google, stačí jedno kliknutí.

  Další informace

 • Překladač Google

  22.08.05

  Je to vůbec možné? Překladač Google dosahuje v roce 2005 vynikajících výsledků v hodnocení strojového překladu prováděného americkou vládou. A jak ukazují pozdější data na této časové ose, pro překladatelský tým je to teprve začátek.

  Další informace

 • Vyhledávání blogů Google

  15.09.05

  Blogování má evidentně úspěch... Ale jak zjistíte, o čem blogeři píší? Představujeme Vyhledávání blogů – službu, která s rychlostí charakteristickou pro Google zobrazuje výsledky vyhledávání v blozích v mnoha jazycích, a to nezávisle na tom, kde jsou tyto blogy hostovány nebo psány. Vyhledávat můžete podle tématu, adresy URL a klíčových slov. Vyhledávání lze také omezit na konkrétní blogy nebo časová období.

  Další informace

 • Zeitgeist 2005

  20.12.05

  Miliardy dotazů zadaných do Googlu. Jeden rok. Zeitgeist z těchto dotazů vytváří mozaiku, která zachycuje právě zmíněný jeden rok. Toto je deset nejčastějších dotazů:

  1. Myspace
  2. Ares
  3. Baidu
  4. wikipedia
  5. orkut
  6. iTunes
  7. Sky News
  8. World of Warcraft
  9. Green Day
  10. Leonardo da Vinci
 • Google Finance

  21.03.06

  Pomáháme vám porozumět financím. Nabízíme snadný a rychlý přístup k obchodním i ekonomickým informacím o veřejných a soukromých společnostech a podílových fondech. Služba Google Finance obsahuje interaktivní grafy, funkce vyhledávání podle názvu nebo kódu akcie, články ze Zpráv Google uspořádané podle témat, aktuální příspěvky v blozích ze služby Vyhledávání blogů Google, tematické diskuzní skupiny a praktická portfolia pro sledování vlastních finančních informací.

  Další informace

 • Trendy

  10.05.06

  Informace jen pro vás. Pomocí služby Trendy Google můžete zjistit, jak se o vaše oblíbená témata zajímá zbytek světa. Zadejte až pět témat a podívejte se, jak často je na Googlu v průběhu času vyhledávali ostatní uživatelé. Trendy Google zobrazují také informace o tom, jak často se příslušná témata objevovala v článcích ve Zprávách Google a v kterých zeměpisných oblastech byla vyhledávána nejčastěji.

  Další informace

 • Vlastní vyhledávání Google

  23.10.06

  Lepší než Google? Proč ne? Uvedením Vlastního vyhledávače Google nabízíme blogerům a vlastníkům stránek možnost vytvořit si vyhledávač přizpůsobený vlastním zájmům a zájmům jejich uživatelů.

  Další informace

 • Vyhledávání patentů

  14.12.06

  Díky verzi beta služby Vyhledávání patentů Google se můžete seznámit s příběhy, které stojí za běžnými výrobky (jako lepicí páska či kontaktní čočky), nebo objevit tisíce prapodivných vynálezů, o jejichž existenci jste nejspíš neměli ani tušení. Patenty Google umožňují vyhledávání ve fulltextu a ilustracích souvisejících s více než 7 miliony patentů evidovaných v USA.

  Další informace

 • Zeitgeist 2006

  28.12.06

  Co znamenal rok 2006? Odpověď na tuto otázku hledá projekt Zeitgeist, v rámci kterého analyzujeme výrazy hledané na Googlu v daném roce. Toto je deset nejčastějších dotazů roku 2006:

  1. bebo
  2. myspace
  3. world cup
  4. metacafe
  5. radioblog
  6. wikipedia
  7. video
  8. rebelde
  9. mininova
  10. wiki
 • Univerzální vyhledávání

  16.05.07

  Vše na jednom místě. Na konferenci Searchology oznamujeme, že jsme o krok blíže k univerzálnímu vyhledávání. Vymysleli jsme totiž, jak vyhledávat ve všech zdrojích obsahu, jako je web, obrázky, zprávy, mapy, místní obsah, videa nebo knihy. Integrované výsledky jsou řazeny podle relevance.

  Další informace

 • Zeitgeist 2007

  15.12.07

  Na základě analýzy miliard výrazů hledaných na Googlu zachycujeme ducha roku 2007. Toto je deset nejrychleji rostoucích dotazů v USA:

  1. iphone
  2. webkinz
  3. tmz
  4. transformers
  5. youtube
  6. club penguin
  7. myspace
  8. heroes
  9. facebook
  10. anna nicole smith
 • Překladač Google

  15.05.08

  Překladač Google nyní zvládá okamžitý online překlad do bulharštiny, chorvatštiny, češtiny, dánštiny, finštiny, hindštiny, norštiny, polštiny, rumunštiny a švédštiny. Celkem tedy nyní podporuje 23 jazyků. Otlično!

  Další informace

 • Barevný svět Google 2008

  21.05.08

  Miliony hlasujících na internetu rozhodují, že nejlepší sváteční logo pro tento ročník soutěže Barevný svět Google vytvořila žákyně šesté třídy Grace Moonová z Castro Valley v Kalifornii.

  Další informace

 • Google Site Search

  03.06.08

  Uvedením služby Google Site Search získávají vlastníci webových stránek možnost aktivovat na svých stránkách vyhledávání pomocí Googlu.

  Další informace

 • Knol

  23.07.08

  Uvádíme novou službu s názvem Knol, která erudovaným odborníkům výrazně usnadňuje psaní článků a sdílení informací na webu. Autoři mohou psát odborné články (takový článek se nazývá knol) na různá témata a potom své znalosti sdílet s ostatními uživateli. U každého článku je uveden autor (nebo skupina autorů), takže čtenáři snadno zjistí, kdo článek napsal (a jaký má akademický titul). Články lze také komentovat, hodnotit nebo na ně psát recenze. Pomocí nové funkce s názvem Moderovaná spolupráce mohou čtenáři do článku dokonce přímo přispívat. Autor se pak rozhodne, zda jejich návrhy vezme v úvahu.

  Další informace

 • Index Vyhledávání

  25.07.08

  Jak je vlastně web velký? Oznamujeme, že náš systém indexování pro zpracování odkazů nyní obsahuje 1 bilión jedinečných adres URL (a počet jednotlivých webových stránek narůstá tempem několika miliard stránek denně).

  Další informace

 • Našeptávač Google

  25.08.08

  Uvádíme Našeptávač Google, který usnadňuje psaní vyhledávacích dotazů a omezuje pravopisné chyby a počet potřebných úhozů. Díky tomu ušetří uživatelům internetu po zlomcích vteřin až tisíce hodin zadávání dotazů.

  Další informace

 • Prohlížeč Google Chrome

  02.09.08

  Představujeme Google Chrome – nový webový prohlížeč s otevřeným zdrojovým kódem. Je bezpečný, rychlý a umožňuje ještě snazší používání oblíbených služeb Google, jako je Gmail, Mapy Google nebo Dokumenty Google. Nabízí také nové, jedinečné funkce, například společné pole pro webovou adresu i vyhledávání, zjednodušeného správce stahování a rozhraní navržené s ohledem na co nejlepší uživatelský dojem z prohlížení internetu.

 • 10. narozeniny společnosti Google

  02.09.08

  Čas letí – Google slaví 10. narozeniny.

 • Projekt 10^100

  24.09.08

  V rámci oslav našeho 10letého výročí spouštíme projekt 10^100 (tzn. deset na stou). Jedná se o výzvu k zasílání nápadů, které mohou pomoci co největšímu počtu lidí, a o program k realizaci těchto nápadů. Abychom těmto projektům pomohli v úspěšném startu, vyčleňujeme pro tento účel 10 milionů dolarů a zveme uživatele, aby hlasovali, které nápady se jim líbí.

  Další informace

 • Zeitgeist 2008

  10.12.08

  Zveřejňujeme nejpopulárnější vyhledávací dotazy, které zachycují ducha roku 2008:

  1. obama
  2. facebook
  3. att
  4. iphone
  5. youtube
  6. fox news
  7. palin
  8. beijing 2008
  9. david cook
  10. surf the channel
 • Překladač Google

  26.02.09

  Po přidání turečtiny, thajštiny, maďarštiny, estonštiny, albánštiny, maltštiny a galicijštiny můžeme oznámit, že Překladač Google nyní zvládá automatický překlad mezi 41 jazyky. Pokrývá již 98 % jazyků, v nichž čtou uživatelé internetu.

  Další informace

 • Profily Google

  21.04.09

  Uvádíme Profily Google – službu, která umožňuje lépe řídit informace, které se zobrazí ostatním uživatelům, pokud se vás snaží najít. Profily se zobrazují ve spodní části amerických stránek vyhledávání, když uživatelé vyhledávají podle jména.

  Další informace

 • Možnosti Vyhledávání Google

  12.05.09

  Může být vyhledávání na webu ještě lepší a lze jej ještě více personalizovat? Samozřejmě. Proto uvádíme Možnosti vyhledávání – panel nástrojů umístěný nalevo od výsledků vyhledávání, který umožňuje pracovat s výsledky ještě sofistikovanějším způsobem.

  Další informace

 • Barevný svět Google 2009

  20.05.09

  Do soutěže se hlásí tisíce školáků. V online hlasování je uděleno více než 6 milionů hlasů. A vítězkou soutěže Barevný svět Google pro rok 2009 se stává žákyně šesté třídy Christin Engelberthová ze San Antonia v Texasu.

  Další informace

 • Překladač Google

  31.08.09

  Cože? Překladač Google nepodporuje afrikánštinu, běloruštinu, islandštinu, irštinu, makedonštinu, malajštinu, svahilštinu, velštinu ani jidiš? Teď už ano.

  Další informace

 • Vyhledávání v sociálních sítích

  26.10.09

  Vyhledávání v sociálních sítích – nová experimentální funkce v Laboratoři Google – doplňuje výsledky vyhledávání Google o relevantní veřejný obsah od přátel a kontaktů. Tento obsah je s ohledem na praktické využití zvýrazněn ve spodní části výsledků vyhledávání.

  Další informace

 • Google Dashboard

  05.11.09

  Nová služba Google Dashboard zajišťuje transparentnost a poskytuje vám lepší přehled o údajích a informacích, které souvisí se službami Google. Dashboard vytváří souhrn dat pro každou službu, kterou používáte, a díky přímým odkazům vám poskytuje kontrolu nad osobními údaji a nastaveními. To vše na jednom příhodném a bezpečném místě.

  Další informace

 • Zeitgeist 2009

  01.12.09

  Jaký byl rok 2009? Projekt Zeitgeist zachycuje ducha miliard výrazů, které byly tento rok na Googlu vyhledávány. Zde jsou nejrychleji rostoucí dotazy tohoto roku:

  1. twitter
  2. michael jackson
  3. facebook
  4. hulu
  5. hi5
  6. glee
  7. paranormal activity
  8. natasha richardson
  9. farrah fawcett
  10. lady gaga
 • Google Goggles

  07.12.09

  Uvádíme Google Goggles – novou aplikaci pro vizuální vyhledávání určenou pro telefony Android. Namísto zadávání slov umožňuje vyhledávat na webu pomocí fotografie. Vyfoťte pamětihodnost, značku, logo, přebal knihy nebo umělecké dílo a na základě pořízeného obrázku se vám zobrazí výsledky vyhledávání. Chcete-li získat informace o firmě, stačí nasměrovat telefon na nějaký obchod a aplikace Goggles za pomoci modulu GPS a kompasu telefonu zobrazí název firmy.

  Další informace

 • Vyhledávání v reálném čase

  07.12.09

  Nová funkce s názvem Vyhledávání Google v reálném čase udržuje výsledky vyhledávání stále aktuální. Využívá k tomu aktualizace uživatelů oblíbených stránek (například Twitter) v reálném čase a také zprávy a příspěvky v blozích zveřejněné těsně předtím, než zahájíte vyhledávání.

  Další informace

 • Výročí narození sira Isaaca Newtona

  04.01.10

  Na počest 368. narozenin sira Isaaca Newtona vytváříme první interaktivní sváteční logo.

 • Reklamní spot Láska z Paříže

  07.02.10

  Uvádíme vůbec první reklamu Google na pohár Super Bowl. Vypráví milostný příběh ve formě hledaných výrazů. Je to jedno z mnoha videí oslavujících lidské příběhy, které se skrývají za vyhledáváním.

 • Topeka

  01.04.10

  Na apríla si měníme název na Topeka. Je to na počest města Topeka v Kansasu, které usilovalo o to, abychom v něm zavedli experimentální síť z optických vláken, a v rámci této snahy si změnilo jméno na Google.

  Další informace

 • Nový vzhled Výsledků vyhledávání

  05.05.10

  Představujeme aktualizovaný vzhled stránky s výsledky vyhledávání. Nově obsahuje levý panel, na kterém naleznete nejrelevantnější vyhledávací nástroje a možnosti upřesnění dotazů. Nyní můžete rychle přecházet mezi různými typy výsledků, jako jsou knihy, obrázky nebo zprávy, popřípadě výsledky omezit podle času nebo tématu. Nová funkce „Něco jiného“ umístěná ve spodní části levého panelu usnadňuje vyhledání dalších témat, která se zadaným dotazem souvisejí.

  Další informace

 • Sváteční logo PAC-MAN

  21.05.10

  U příležitosti oslav 30. narozenin hry PAC-MAN zveřejňujeme naše první hratelné sváteční logo, které zahrnuje 256 úrovní a také paní PACMANOVOU. Je tak oblíbené, že se rozhodneme najít pro něj stálé místo.

  Další informace

 • Barevný svět Google 2010

  26.05.10

  Poté, co jsme od studentů přijali více než 33 000 přihlášek do soutěže a v online hlasování obdrželi miliony hlasů, hrdě vyhlašujeme, že soutěž Barevný svět Google pro rok 2010 vyhrává žákyně třetí třídy Makenzie Meltonová z El Dorado Springs v Missouri.

  Další informace

 • Personalizace webu Google.com

  02.06.10

  Zavádíme možnost personalizace domovské stránky Google.com, díky které si lze přizpůsobit obrázek na pozadí.

  Další informace

 • Caffeine

  08.06.10

  Uvádíme Caffeine – nový systém indexování, který přináší o 50 % aktuálnější výsledky vyhledávání než předešlý index a představuje největší sbírku webového obsahu, jakou jsme kdy nabízeli.

  Další informace

 • Vyhledávání v reálném čase

  26.08.10

  Vyhledávání Google v reálném čase získává novou samostatnou domovskou stránku a více nástrojů pro procházení a zpřesnění výsledků vyhledávání v reálném čase.

  Další informace

 • Sváteční logo s fullerenem

  04.09.10

  Naše interaktivní logo připomíná 25. výročí objevení sférických fullerenů.

 • Sváteční logo složené z částic

  06.09.10

  Tímto svátečním logem předznamenáváme uvedení Dynamického vyhledávání. Logo je rychlé, zábavné a interaktivní, čili takové, jaké by mělo být i samotné vyhledávání.

 • Dynamické vyhledávání

  08.09.10

  Uvádíme Dynamické vyhledávání – vylepšené vyhledávání, které zobrazuje výsledky již během psaní. Nyní můžete zobrazit výsledky vyhledávání, aniž byste museli zadat celý vyhledávací dotaz nebo klikat na tlačítko Hledat. Navrhované znění dotazu můžete využít jako zpětnou vazbu, která vám pomůže vytvářet lepší dotazy a v průběhu vyhledávání je přizpůsobovat, dokud nezískáte požadované výsledky.

  Další informace

 • Informace o transparentnosti

  20.09.10

  Interaktivní nástroj Informace o transparentnosti umožňuje zobrazit požadavky na poskytnutí informací o uživatelích nebo na zablokování či cenzuru obsahu, které jsme obdrželi od vládních orgánů.

  Další informace

 • Sváteční logo s Johnem Lennonem

  09.10.10

  Představujeme animované sváteční logo na počest 70. výročí narození Johna Lennona.

 • Všechno nejlepší k narozeninám!

  16.10.10

  John Lennon, Norman Rockwell, Isaac Newton a nyní i vy. Pokud v profilu Google uvedete datum svých narozenin, domovská stránka Google vám v tento výjimečný den zobrazí sváteční logo jen pro vás (nezapomeňte se ovšem přihlásit).

 • Vyhledávání míst

  27.10.10

  Uvádíme Vyhledávání míst – nový typ lokálního vyhledávání, který k jednotlivým místům přidává informace z celého světa. Při vyhledávání lokálních informací se vám nyní zobrazí seznam konkrétních míst označených červenými špendlíky, takže se můžete snáze rozhodnout, kam se vypravit. Vyhledávání míst také nabízí relevantnější odkazy na jediné stránce s výsledky a poskytuje odkazy na stránky s dalšími informacemi, čímž urychluje vyhledání požadovaného místa.

  Další informace

 • Dynamický náhled

  09.11.10

  Uvádíme službu Dynamický náhled. Tato služba u výsledků vyhledávání zobrazuje snímek webu a textovou bublinu, která ukazuje, kde na stránce se hledaný výraz vyskytuje. Díky tomu si můžete rychleji vybrat ten správný výsledek. Dynamický náhled webové stránky se zobrazí, když ve výsledcích vyhledávání u dané stránky jednou kliknete na ikonu lupy. Jakmile Dynamický náhled aktivujete, zobrazí se i u každého dalšího výsledku, na který umístíte kurzor myši.

  Další informace

 • Živé výsledky NBA

  03.12.10

  Střílíme a skórujeme spolu s webem NBA.com. Přímo ve výsledcích vyhledávání vám tak můžeme nabídnout výsledky zápasů, rozpisy, tabulky umístění, odkazy na aktuální informace, předzápasové zprávy a rekapitulace.

  Další informace

 • Vyhledávání míst v mobilu

  03.12.10

  Vyhledávání míst je nyní k dispozici i v mobilních telefonech. Umožňuje v chytrém telefonu vyhledat například výraz [muzea praha] a získat výsledky třeba pro Národní muzeum v Praze. U výsledků se zobrazují přehledně uspořádané komentáře a recenze.

  Další informace

 • Internetový obchod Chrome

  07.12.10

  Otevíráme Internetový obchod Chrome – online tržiště, ve kterém naleznete tisíce aplikací, rozšíření a motivů pro prohlížeč Google Chrome. Můžete zde vyhledat či procházet různé kategorie a stránky jednotlivých položek, přečíst si recenze a hodnocení nebo je přidávat. Pokud používáte více počítačů, můžete v nich své aplikace, rozšíření a motivy synchronizovat pomocí synchronizace prohlížeče.

  Další informace

 • Zeitgeist 2010

  09.12.10

  Na základě analýzy miliard výrazů hledaných na Googlu zachycujeme ducha roku 2010. Seznamte se s trendy, událostmi a videem rekapitulujícím rok 2010. Toto je deset nejrychleji rostoucích dotazů:

  1. chatroulette
  2. ipad
  3. justin bieber
  4. nicki minaj
  5. friv
  6. myxer
  7. katy perry
  8. twitter
  9. gamezer
  10. facebook
 • Dynamické vyhledávání pro mobily

  10.12.10

  Ve snaze nabídnout všem uživatelům bleskurychlé výsledky vyhledávání na webu uvádíme verzi beta služby Dynamické vyhledávání pro mobily. K dispozici je ve více než 28 jazycích a 40 zemích světa.

  Další informace

 • Aktualizace Vyhledávání v sociálních sítích

  17.02.11

  Uvádíme aktualizace Vyhledávání v sociálních sítích: Po přihlášení do účtu Google se vám nyní zobrazí výsledky a sdílené odkazy od uživatelů, s nimiž jste propojeni v sítích Twitter, Flickr, Blogger a na dalších veřejně dostupných stránkách. Tyto informace se zobrazují prostřednictvím stránky s výsledky vyhledávání. Pod výsledky se zobrazují jména a profilové fotky uživatelů, kteří tyto informace sdíleli nebo zveřejnili.

  Další informace

 • Zobrazování receptů

  24.02.11

  Uvádíme funkci Zobrazování receptů, pomocí které si můžete výsledky vyhledávání přizpůsobit tak, aby se v nich zobrazovaly pouze recepty. Pak si na základě přehledných hodnocení, ingrediencí a obrázků snadno vyberete ten pravý. Vyhledávat lze nejen konkrétní recepty [rybízový koláč s drobenkou], ale i širší témata [jahody] nebo dokonce recepty pro zvláštní příležitosti [velikonoce]. Na Zobrazování receptů přejdete kliknutím na odkaz Recepty v levém panelu stránky s výsledky vyhledávání.

 • Vylepšené Profily Google

  02.03.11

  Vytvořili jsme nové prostředí Profilů Google, které vám umožní veřejný profil ještě lépe ovládat a snáze do něj přidávat nové informace. Na adrese profiles.google.com si můžete vytvořit profil, který vás představí světu přesně tak, jak si přejete.

  Další informace

 • Dynamický náhled v mobilu

  08.03.11

  Spouštíme Dynamický náhled pro mobily. Podobně jako u Dynamického náhledu pro počítače lze výsledky vyhledávání vizuálně porovnávat na základě snímků webových stránek, což usnadňuje rychlejší výběr správného výsledku.

  Další informace

 • Tlačítko +1

  30.03.11

  Představujeme tlačítko +1, které stručně vyjadřuje, že je něco opravdu skvělé nebo že to musíte vidět. Kliknutím na tlačítko +1 pomůžete přátelům, kontaktům a ostatním uživatelům na internetu najít ve Vyhledávání Google ten nejlepší obsah. Udělená hodnocení +1 jsou užitečná také tím, že se vám díky nim zobrazí správná doporučení související s hledanými tématy, a to přesně tam, kde je chcete mít – ve výsledcích vyhledávání.

 • Sváteční logo s Charliem Chaplinem

  15.04.11

  Na počest 122. výročí narození sira Charlese Spencera Chaplina jsme vytvořili naše úplně první sváteční logo ve formě videa s živými herci.

  Podívejte se na něj

 • Obrázky Google s možností řazení

  09.05.11

  Obrázky Google umožňují uživatelům řadit výsledky podle tématu, takže nemusíte témata procházet jen očima – kliknutím na možnost Řadit podle tématu na levém panelu můžete výsledky okamžitě uspořádat a najít přesně ten obrázek, který potřebujete.

  Další informace

 • 96. narozeniny Lese Paula

  09.06.11

  Procvičte si hru na kytaru online s tímto interaktivním svátečním logem.

 • Dynamické stránky

  14.06.11

  Představujeme novou funkci Dynamické stránky, která uživatelům pomáhá nalézt požadované výsledky vyhledávání ještě rychleji, v některých případech dokonce okamžitě. Funkce Dynamické stránky je založena na technologii předběžného vykreslování, kterou začleňujeme do prohlížeče Chrome. Funkce se automaticky spustí, pokud při vyhledávání na webu existuje vysoká pravděpodobnost, že určitý výsledek představuje nejlepší odpověď na váš dotaz.

 • Hlasové vyhledávání

  14.06.11

  Vůbec poprvé představujeme hlasové vyhledávání v počítačích. Namísto psaní můžete kliknout na ikonu mikrofonu, vyslovit vyhledávací dotaz a nalézt, co hledáte. Cokoli vás napadne, od počasí přes vysílací časy filmů až k věcem, které třeba dokážete vyslovit, ale nevíte, jak se píší, například recept na mozzarellu bolognese – umíte-li to říci, můžete to vyhledávat.

 • Vyhledávání podle obrázku

  14.06.11

  Představujeme funkci, která umožňuje vyhledávat podle obrázku. Nyní můžete na Googlu začít vyhledávat pomocí vlastních fotografií nebo obrázků z webu. Z výsledků, které se vám zobrazí při vyhledávání podle obrázku, poznáte, kde všude na webu lze daný obrázek a podobné obrázky najít. Ukážeme vám, které webové stránky tento obrázek obsahují, nebo najdeme stejný obrázek v jiných velikostech či rozlišeních.

 • Vyhledávání letů

  13.09.11

  Uvádíme Vyhledávání letů – nový nástroj určený ke hledání možností cestování a plánování tras. Služba Vyhledávání letů zobrazuje přehledný seznam vhodných letů. Ještě nevíte, kam chcete letět? Vyhledávání letů vám pomůže prozkoumat možnosti cestování a různé destinace. Stačí vybrat město, ze kterého budete odlétat, a můžete procházet mapu s možnostmi zakoupení letenek do různých destinací. Vyhledávání letů také zobrazuje dny s nízkými cenami letenek.

  Další informace

 • Související lidé a stránky

  10.01.12

  Představujeme funkci Související lidé a stránky ve vyhledávání, která vám umožňuje najít lidi a značky související s vaším vyhledávacím dotazem a přidat je do svých kruhů, abyste se s nimi mohli spojit.

 • Profily ve vyhledávání

  10.01.12

  V rámci služby Můj svět ve vyhledávání spouštíme profily ve vyhledávání. Jedná se o funkci, která umožňuje rychlejší nalezení lidí tím, že vám během zadávání jména osoby do vyhledávacího pole zobrazí odpovídající profily Google. Pokud si vytvoříte profil Google a zpřístupníte jej ve vyhledávání, budeme moci zviditelnit také nejdůležitější informace o vás.

 • Osobní výsledky vyhledávání

  10.01.12

  Osobní výsledky vyhledávání uvádíme v rámci služby Můj svět ve vyhledávání. Díky osobním výsledkům vyhledávání uvidíte společně s výsledky z webu také relevantní tipy, fotky a příspěvky od vašich přátel. Osobní výsledky vyhledávání jsou pro přehlednost označeny ikonou. Vzhledem k tomu, že jsou osobní a soukromé, uvidíte je pouze v případě, že budete přihlášeni do Googlu.

 1. 1997
  • Zahájeno Vyhledávání Google

   Zahájeno Vyhledávání Google

 2. 1998
  • První sváteční logo

   První sváteční logo

 3. 2000
  • Jazyky

   Jazyky

  • Index Vyhledávání

   Index Vyhledávání

  • Jazyky

   Jazyky

  • Google Toolbar

   Google Toolbar

 4. 2001
  • Jazyky

   Jazyky

  • Vyhledávání obrázků Google

   Vyhledávání obrázků Google

  • Index Vyhledávání

   Index Vyhledávání

  • Zeitgeist 2001

   Zeitgeist 2001

 5. 2002
  • Zprávy Google

   Zprávy Google

  • Zeitgeist 2002

   Zeitgeist 2002

  • Froogle

   Froogle

 6. 2003
  • Zeitgeist 2003

   Zeitgeist 2003

 7. 2004
  • Index Vyhledávání

   Index Vyhledávání

  • Gmail

   Gmail

  • Mobilní vyhledávání pomocí textových zpráv

   Mobilní vyhledávání pomocí textových zpráv

  • Google Scholar

   Google Scholar

  • Google Desktop Search

   Google Desktop Search

  • Index Vyhledávání

   Index Vyhledávání

  • Vyhledávání knih Google

   Vyhledávání knih Google

  • Zeitgeist 2004

   Zeitgeist 2004

 8. 2005
  • Videa Google

   Videa Google

  • Index Vyhledávání obrázků

   Index Vyhledávání obrázků

  • iGoogle

   iGoogle

  • Překladač Google

   Překladač Google

  • Vyhledávání blogů Google

   Vyhledávání blogů Google

  • Zeitgeist 2005

   Zeitgeist 2005

 9. 2006
  • Google Finance

   Google Finance

  • Trendy

   Trendy

  • Vlastní vyhledávání Google

   Vlastní vyhledávání Google

  • Vyhledávání patentů

   Vyhledávání patentů

  • Zeitgeist 2006

   Zeitgeist 2006

 10. 2007
  • Univerzální vyhledávání

   Univerzální vyhledávání

  • Zeitgeist 2007

   Zeitgeist 2007

 11. 2008
  • Překladač Google

   Překladač Google

  • Barevný svět Google 2008

   Barevný svět Google 2008

  • Google Site Search

   Google Site Search

  • Knol

   Knol

  • Index Vyhledávání

   Index Vyhledávání

  • Našeptávač Google

   Našeptávač Google

  • Prohlížeč Google Chrome

   Prohlížeč Google Chrome

  • 10. narozeniny společnosti Google

   10. narozeniny společnosti Google

  • Projekt 10^100

   Projekt 10^100

  • Zeitgeist 2008

   Zeitgeist 2008

 12. 2009
  • Překladač Google

   Překladač Google

  • Profily Google

   Profily Google

  • Možnosti Vyhledávání Google

   Možnosti Vyhledávání Google

  • Barevný svět Google 2009

   Barevný svět Google 2009

  • Překladač Google

   Překladač Google

  • Vyhledávání v sociálních sítích

   Vyhledávání v sociálních sítích

  • Google Dashboard

   Google Dashboard

  • Zeitgeist 2009

   Zeitgeist 2009

  • Google Goggles

   Google Goggles

  • Vyhledávání v reálném čase

   Vyhledávání v reálném čase

 13. 2010
  • Výročí narození sira Isaaca Newtona

   Výročí narození sira Isaaca Newtona

  • Reklamní spot Láska z Paříže

   Reklamní spot Láska z Paříže

  • Topeka

   Topeka

  • Nový vzhled Výsledků vyhledávání

   Nový vzhled Výsledků vyhledávání

  • Sváteční logo PAC-MAN

   Sváteční logo PAC-MAN

  • Barevný svět Google 2010

   Barevný svět Google 2010

  • Personalizace webu Google.com

   Personalizace webu Google.com

  • Caffeine

   Caffeine

  • Vyhledávání v reálném čase

   Vyhledávání v reálném čase

  • Sváteční logo s fullerenem

   Sváteční logo s fullerenem

  • Sváteční logo složené z částic

   Sváteční logo složené z částic

  • Dynamické vyhledávání

   Dynamické vyhledávání

  • Informace o transparentnosti

   Informace o transparentnosti

  • Sváteční logo s Johnem Lennonem

   Sváteční logo s Johnem Lennonem

  • Všechno nejlepší k narozeninám!

   Všechno nejlepší k narozeninám!

  • Vyhledávání míst

   Vyhledávání míst

  • Dynamický náhled

   Dynamický náhled

  • Živé výsledky NBA

   Živé výsledky NBA

  • Vyhledávání míst v mobilu

   Vyhledávání míst v mobilu

  • Internetový obchod Chrome

   Internetový obchod Chrome

  • Zeitgeist 2010

   Zeitgeist 2010

  • Dynamické vyhledávání pro mobily

   Dynamické vyhledávání pro mobily

 14. 2011
  • Aktualizace Vyhledávání v sociálních sítích

   Aktualizace Vyhledávání v sociálních sítích

  • Zobrazování receptů

   Zobrazování receptů

  • Vylepšené Profily Google

   Vylepšené Profily Google

  • Dynamický náhled v mobilu

   Dynamický náhled v mobilu

  • Tlačítko +1

   Tlačítko +1

  • Sváteční logo s Charliem Chaplinem

   Sváteční logo s Charliem Chaplinem

  • Obrázky Google s možností řazení

   Obrázky Google s možností řazení

  • 96. narozeniny Lese Paula

   96. narozeniny Lese Paula

  • Dynamické stránky

   Dynamické stránky

  • Hlasové vyhledávání

   Hlasové vyhledávání

  • Vyhledávání podle obrázku

   Vyhledávání podle obrázku

  • Vyhledávání letů

   Vyhledávání letů

 15. 2012
  • Související lidé a stránky

   Související lidé a stránky

  • Profily ve vyhledávání

   Profily ve vyhledávání

  • Osobní výsledky vyhledávání

   Osobní výsledky vyhledávání