Jak vám pomáháme předcházet krádeži identity

Společnost Google používá řadu technologií, které vás chrání proti krádežím online identity a zajišťují, že váš účet Google zůstane v bezpečí.

Dvoufázové ověření

Abychom mohli zajistit ještě vyšší úroveň zabezpečení účtu Google, nabízíme našim uživatelům dvoufázové ověření. Tento nástroj přidává další úroveň zabezpečení tím, že k přihlášení k účtu Google vyžaduje nejen heslo, ale i ověřovací kód. I kdyby útočník prolomil, uhodl nebo jinak odcizil vaše heslo, nebude se moci k účtu přihlásit bez zadání ověřovacího kódu, který odešleme na váš mobilní telefon. Dvoufázové ověření nabízíme ve více než 50 jazycích a 175 zemích. Další informace o nastavení dvoufázového ověření

Šifrování

Společnost Google podniká řadu kroků, aby vaše osobní informace ochránila před útočníky a slídily. Ve výchozím nastavení šifrujeme veškerou komunikaci Gmailu mezi vaším počítačem a Googlem, což pomáhá chránit vaši aktivitu na Googlu před sledováním. Tuto ochranu, známou jako šifrování SSL v rámci relace, poskytujeme ve výchozím nastavení i na Disku Google a v mnoha dalších službách.

Upozornění na podezřelou aktivitu v účtu

Řadu uživatelů jsme upozornili na neobvyklou aktivitu v účtu Google: například na přihlášení z jedné země, ke kterému došlo krátce po přihlášení ze země jiné. Těmto uživatelům se zobrazila zpráva s upozorněním na neobvyklý přístup v doručené poště služby Gmail. Pokud máme důvod se domnívat, že účet byl prolomen, můžeme v takovém případě uživatele vyzvat, aby si změnil heslo.

Ověření e-mailu

Gmail v boji proti zneužívání a proti spamu v doručené poště používá ověření e-mailu. Prostřednictvím tohoto ověření zjišťuje, zda zpráva skutečně pochází z adresy, ze které se zdá být odeslána. Všichni aktivní uživatelé Gmailu a lidé, kteří jsou s nimi v kontaktu, získají automaticky ochranu vůči hrozbám pro jejich osobní nebo finanční informace.

Ochrana proti spamu

Gmail vás chrání proti spamu a škodlivým e-mailům. Služba zpracovává miliardy zpráv denně a má vynikající pověst, pokud jde o ochranu uživatelů před nevyžádanou poštou – méně než 1 % ze všech spamů v Gmailu skončí v doručené poště. Když autor spamu odešle nový typ nevyžádané pošty, naše systémy jej často identifikují a během několika minut zablokují ve všech účtech Google. Tímto způsobem se snižuje pravděpodobnost, že by spamové zprávy měly možnost poškodit váš počítač nebo odcizit osobní údaje.