Zkontrolujte nastavení Gmailu

Používáte-li Gmail, pomocí následujících kroků zajistíte zabezpečení svého účtu.

Zkontrolujte, že se e-maily nepřeposílají ani nesdílejí bez vašeho vědomí

Na kartě „Nastavení pošty“ v Gmailu zkontrolujte nastavení přeposílání a delegování. Tato nastavení udělují přístupová práva k vašemu účtu ostatním, proto je třeba ověřit řádné směrování e-mailů.

Když zapomenete heslo, potřebujete mít možnost dostat se do svého účtu jiným způsobem

Potřebujete-li resetovat heslo, Google vám může poslat e-mail na sekundární e-mailovou adresu. je třeba, aby sekundární e-mailová adresa byla aktuální a vedla na účet, ke kterému máte přístup. Do profilu v Gmailu můžete přidat i telefonní číslo. Pak vám můžeme kód pro resetování hesla zaslat v textové zprávě.

Mít účet propojený s číslem mobilního telefonu je jeden z nejsnadnějších a přitom nejspolehlivějších způsobů zabezpečení účtu. Google může telefonní číslo použít například k ověření, pokouší-li se někdo dostat do vašeho účtu. Nebo vám pošle ověřovací kód, pomocí kterého se přihlásíte k účtu, pokud se dostanete do situace, že vám bude přístup odepřen. Pokud Googlu poskytnete telefonní číslo pro obnovení, neznamená to, že vás zaregistruje k odběru reklam, ani vaše číslo nepředá telemarketérům.

Váš mobilní telefon je bezpečnější identifikační metoda než sekundární e-mailová adresa nebo bezpečnostní otázka. Telefon totiž na rozdíl od ostatních dvou metod fyzicky vlastníte.

Kontrolujte neobvyklý přístup nebo aktivitu v účtu

Pravidelně kontrolujte, zda v účtu nedošlo k neznámé nebo podezřelé aktivitě. V dolní části stránky klikněte na odkaz „podrobnosti“, kde najdete IP adresy a jejich umístění, ze kterých se naposledy někdo přihlašoval k vašemu účtu. Pokud zaznamenáte jakoukoli podezřelou aktivitu, okamžitě změňte heslo a odhlaste se z účtu. Další informace o podezřelé aktivitě v účtu najdete zde.

Při přihlášení do Gmailu zkontrolujte, zda webová adresa začíná schématem https:// (a ne pouze „http://“). To značí, že vaše připojení k našemu webu je šifrované, a tím pádem odolnější vůči špehování nebo nepovoleným úpravám. Další tipy pro používání Gmailu najdete v kontrolním seznamu zabezpečení Gmailu.

Nahlášení obtěžování ze strany uživatele Gmailu

Pokud narazíte na uživatele Gmailu, který porušuje zásady této služby, přečtěte si doporučený další postup.

Bezpečnostní nástroje

Objevte pět nejlepších online bezpečnostních funkcí Google určených k zabezpečení vaší rodiny na internetu.

Účty Google

Zabezpečte účet Google ještě lépe

K účtu Google můžete přidat další úroveň zabezpečení a to tak, že aktivujte dvoufázové ověření. Pokud je dvoufázové ověření zapnuté, odešle Google do vašeho mobilního telefonu heslo vždy, když se někdo pokusí přihlásit z neznámého počítače. To znamená, že se potenciální útočník do účtu nebude moci přihlásit ani v případě, že odcizí nebo uhodne vaše heslo, protože nebude mít přístup k vašemu telefonu. Nyní se můžete chránit pomocí toho, co znáte (heslo), i pomocí toho, co máte (telefon).

Další informace

Kliknutím na své jméno nebo obrázek v pravém horním rohu a potom na možnost Účet otevřete svá nastavení.

V horní části klikněte na Zabezpečení. V sekci Heslo klikněte na Nastavení u položky Dvoufázové ověření.

Zobrazí se podrobný průvodce, který vás provede procesem nastavení.

Poté budete znovu přesměrováni na stránku nastavení dvoufázového ověření. Zkontrolujte své nastavení a přidejte záložní telefonní čísla.

Hotovo! Při příštím přihlášení obdržíte SMS s ověřovacím kódem.

Chrome

Procházejte web v soukromí

Chcete-li procházet web v soukromí, můžete v prohlížeči Chrome ve svém počítači, tabletu nebo telefonu použít anonymní režim. V anonymním režimu se navštívené stránky a stažené soubory nezaznamenávají do historie prohlížení ani stahování.

Další informace

Na liště prohlížeče klikněte na nabídku Chrome → klikněte na Nové anonymní okno.

Otevře se nové okno s ikonou anonymního režimu v rohu. Chcete-li anonymní režim ukončit, stačí okno zavřít.

Účty Google

Váš účet Google po vašem

Na stránce nastavení účtu Google jsou zobrazeny služby a informace přiřazené k vašemu účtu a můžete zde změnit nastavení zabezpečení a soukromí.

Další informace

Kliknutím na své jméno nebo obrázek v pravém rohu a potom na možnost Účet otevřete svá nastavení.

Účty Google

Dostávejte upozornění, pokud se vaše jméno objeví na webu

Sekce Já na webu vám pomůže zjistit a spravovat informace, které se lidem zobrazí, když vás budou vyhledávat na Googlu. Můžete zde nastavit Upozornění Google a sledovat, zda se o vás na internetu zobrazují informace. Sekce vám také bude automaticky navrhovat vyhledávací dotazy, které byste mohli chtít sledovat.

Další informace

Přihlaste se k účtu Google a přejděte do sekce Já na webu.

Klikněte na tlačítko Spravovat webová upozornění a kliknutím na červené tlačítko vytvořte upozornění.

V textovém poli se objeví vaše jméno. Kliknutím do textového pole zobrazíte další doporučená upozornění.

Chcete-li upozornění přidat, klikněte na tlačítko Přidat. Kliknutím na ikonu tužky můžete upozornění upravit a kliknutím na ikonu koše je smažete.

V rozbalovací nabídce Jak často vyberte frekvenci zasílání upozornění.

Účty Google

Spravujte data uložená v účtu Google

Hlavní panel Google zobrazuje vše, co je uloženo ve vašem účtu Google, a nabízí přehled části vaší nedávné aktivity na účtu. V jednom centrálním místě můžete snadno zobrazit data, aktivitu a nastavení služeb jako Blogger, Kalendář, Dokumenty, Gmail, Google+ a další.

Další informace

Přejděte na Hlavní panel, na kterém zobrazíte přehled dat souvisejících s vaším účtem a můžete zde spravovat osobní nastavení.

Zde můžete zobrazit a spravovat data uložená v účtu Google.

Zobrazit další bezpečnostní nástroje