Historické top 10 českých aukcí (duben 2024)
22. dubna 2024
Text Skřivánek Jan | Foto ART+ | Datum 18.10.2010
V pražské Městské knihově začala souborná retrospektiva Václava Boštíka, kterou připravil kurátor Karel Srp. Na výstavě je k vidění i velké množství děl ze soukromých sbírek. Přinášíme přehled nejdražších Boštíkových obrazů prodaných v aukcích. Ceny jsou uváděny včetně aukční provize.
1 / VÁCLAV BOŠTÍK: KOMPOZICE VE ŽLUTÉ / 1990
olej na plátně / 115 × 115 cm
cena: 4 484 000 Kč / 1. Art Consulting 3. 2. 2008
2 / VÁCLAV BOŠTÍK: BEZ NÁZVU / 70. léta
olej na plátně / 50,5 × 51 cm
cena: 4 080 000 Kč / Dorotheum 19. 10. 2008
3 / VÁCLAV BOŠTÍK: BEZ NÁZVU / 80. léta
olej na plátně / 50,5 × 50 cm
cena: 2 840 000 Kč / Dorotheum 19. 10. 2008
4 / VÁCLAV BOŠTÍK: KRUH / 1983
olej na plátně / 58 × 58 cm
cena: 1 661 400 Kč / Prague Auctions 9. 11. 2008
5 / VÁCLAV BOŠTÍK: ORANŽOVÝ KRUH / 1988
olej na plátně / 55 × 55 cm
cena: 1 593 000 Kč / 1. Art Consulting 28. 4. 2010
6 / VÁCLAV BOŠTÍK: MLHOVINY / 90. léta
olej na plátně / 50 × 40 cm
cena: 1 416 000 Kč / Galerie U Betlémské kaple 9. 6. 2009
7 / VÁCLAV BOŠTÍK: GEOMETRICKÉ ČLENĚNÍ PLOCHY / 1980
olej, plátno / 90 × 100 cm
cena: 1 239 000 Kč / 1. Art Consulting 28. 1. 2007
8 / VÁCLAV BOŠTÍK: RÝHOVÁNÍ ZELENÉ A FIALOVÉ / 1974
olej na plátně / 100 x 100 cm
cena: 1 146 000 Kč / Prague Auctions 6. 11. 2005
9 / VÁCLAV BOŠTÍK: MLHOVINA
olej na plátně / 50 × 50 cm
cena: 1 121 000 Kč / 1. Art Consulting 18. 5. 2008
10 / VÁCLAV BOŠTÍK: VZNIKAJÍCÍ ČTVEREC
olej na plátně / 50 × 50 cm
cena: 1 062 000 Kč / 1. Art Consulting 18. 5. 2008
Jako druhý obraz v historii českých aukcí překonal hranici sto milionů korun olej Početí/ Danae od Františka Kupky. S cenou 126,5 milionu korun se stal nejdražším obrazem tuzemského trhu a také nejdražším Kupkovým dílem prodaným na českých aukcích.
22. dubna 2024Za posledních několik let se TOP 10 Františka Muziky zcela proměnilo. Pouze s jedinou výjimkou se v něm nyní nacházejí díla zakoupená na aukcích od roku 2018. Loni se Muzika také dostal mezi nejúspěšnější umělce na aukcích, patřilo mu sedmé místo v ř...
8. dubna 2024Prodeje Antonína Procházky v roce 2023 a aktuální TOP 10
V loňském roce zaznamenal Antonín Procházka devátý nejvyšší obrat ze všech autorů, jejichž díla se prodávají v aukcích. Sběratelé za jeho práce vydali nejvíce peněz v historii, více než 27 milionů korun.
27. února 202422. dubna 2024
8. dubna 2024
27. února 2024
5. dubna 2021
20. ledna 2021
19. října 2018
5. ledna 2023
14. června 2021
15. července 2020