Přehledy mobilních webů

Analýzou návštěvnosti svého mobilního webu můžete zjistit, zda je třeba implementovat design reagující na zdroj návštěvnosti, nebo zda je návštěvnost dostatečně vysoká, aby ospravedlnila existenci samostatného mobilního webu. Protože se míra využití mobilních zařízení stále zvyšuje a preference zákazníků se stále mění, musejí být analýza webu a jeho optimalizace pro mobilní zařízení velmi důležitými součástmi vaší strategie. Tyto faktory jsou k dosažení úspěchu nezbytné.

Mobilní zařízení

Souhrnný přehled: snadno určete, jakou návštěvnost pro váš web generují mobilní reklamy

Souhrnný přehled nabízí podrobný rozpis návštěvníků podle toho, zda stránky navštěvují prostřednictvím mobilních zařízení, nebo ne. Můžete rychle zjistit, jaký podíl vaší návštěvnosti pochází z mobilních zařízení, a prohlédnout si také důležité metriky, které jsou s těmito návštěvníky spojeny (např. míra okamžitého opuštění nebo délka návštěvy). Na jejich základě pak můžete určit, zda prostředí vašeho mobilního webu splňuje očekávání uživatelů.

Další informace

Přehledy mobilních zařízení: zjistěte, které mobilní platformy fungují nejlépe

Pokud budete vědět, pomocí jakých zařízení návštěvníci hledají vaše webové stránky, můžete přestavit svoji značku ve formátech, které jsou pro tato zařízení optimální. Služba Google Analytics vám prozradí, které mobilní operační systémy a konkrétní mobilní zařízení posílají návštěvníky na váš web, do vaší mobilní aplikace nebo na stránku sociálních médií.

Další informace

Přehled Vizualizace na mapě: zjistěte, odkud mobilní návštěvnost pochází

Zobrazení statistických údajů podle lokality (karta Vizualizace na mapě) umožňuje pochopit, odkud mobilní provoz přichází, a předvídat, kde se zvýší.

Další informace