GoogleAnalytics

Sdílení v sociálních sítích

Obsah, který je sdílen, vyhrává. Pokud publikujete nový obsah, nestačí měřit obvyklé metriky úvodní části cesty, jako jsou unikátní návštěvníci. Pokud zkombinujete provoz se sdílením, získáte spojení mezi sociálními sítěmi a obsahem. Budete tak moci informovaně rozhodovat při vytváření komunity a zvyšovat přirozené sdílení obsahu na svých webových stránkách i mimo ně.

Přehled

Měřte sdílení obsahu na svých webových stránkách a na externích stránkách sociálních sítí. Zjistěte akce a konverzace uskutečněné mimo vaše webové stránky pomocí přehledu Sociální pluginy a karty Stream aktivit v přehledech Zdroje a Stránky.

Zjistěte zapojení na webových stránkách pomocí přehledů Sociální pluginy

Pokud máte na svých webových stránkách umístěno tlačítko Google +1 a tlačítko To se mi líbí služby Facebook, je důležité vědět, na jaké tlačítko bylo kliknuto a kvůli jakému obsahu. Pokud například na stránkách publikujete články, budete chtít vědět, které články jsou nejčastěji sdíleny a ve kterých sociálních sítí jsou sdíleny (například Google+ či Facebook). Na základě zjištěných informací můžete vytvořit více obsahu, který si návštěvníci oblíbili, a odebrat nepoužívané prvky.

Pokud zjistíte, jaké interakce komunity uskutečňují s obsahem mimo vaše stránky, získáte představu o tom, jak se vaše sdělení šíří v sociálních platformách.

Jak to funguje?

Pokud na svém webu používáte tlačítka +1, bude Google Analytics v přehledech automaticky vykazovat aktivitu +1, kterou jste zaznamenali od návštěvníků, a na které stránce k ní došlo. Použijete-li pluginy AddThis nebo ShareThis, bude služba v přehledech rovněž automaticky vykazovat sociální aktivity na stránkách. Další sociální pluginy lze snadno upravit tak, aby rovněž poskytovaly hlášení službě Google Analytics.

  • Měřte a porovnávejte různé typy akcí v sociálních sítích.
  • Zjistěte, které stránky zaznamenávají akce v sociálních sítích, a vytvořte více příslušného obsahu.

Kde lze přehledy nalézt?

Přehledy sdílení lze nalézt na kartě Standardní přehledy v nabídce Zdroje návštěvnosti > Sociální > Sociální pluginy.

Zjistěte zapojení mimo webové stránky pomocí funkce Stream aktivit

Uživatelé stále více sdílejí obsah, využívají jej a diskutují o něm v sociálních sítích. K více než 80 % interakcí s obsahem dochází na jiných webech než na webu vlastníka obsahu. Je proto pravděpodobné, že si uživatelé vašich příspěvků na blogu, videí a článků všimnou a zareagují na ně jinde než na vašem webu.

Uživatelé obvykle videa či příspěvky na blogu zobrazují a sdílí, protože jsou zajímavé, inspirativní či kontroverzní. Funkce Stream aktivit v Google Analytics zobrazuje adresy URL, které uživatelé sdíleli, kde a jak byly sdíleny (například akce Sdílet, Přidat nebo Okomentovat ve službě Google+) a co kdo napsal.

  • Zjistěte, kde se váš obsah nachází mimo vaše stránky a jaké interakce s ním publikum uskutečňuje.
  • Zjistěte, jaký obsah a témata zajímají publikum mimo vaše stránky, a přizpůsobte tomu budoucí strategii týkající se obsahu.
  • Rozhodněte, kde je nejvhodnější použít zdroje pro správu komunity, zákaznickou podporu či online marketing.

Jak to funguje?

Stream aktivit je metoda měření interakcí, k nimž dochází mimo vaše stránky (např. vytváření záložek, komentáře a sdílení), na základě adres URL. Funkce určí, kdy byl váš obsah sdílen nebo s ním byly prováděny jiné akce v sociálních sítích v rámci komunit a webů z našeho Centra pro sociální sítě.

Kde lze přehledy nalézt?

Funkci Stream aktivit lze nalézt v části Standardní přehledy v nabídce Zdroje návštěvnosti > Sociální > Zdroje po kliknutí na kartu Stream aktivit.