Drive logo

Prozkoumejte funkce úložiště na Disku

Váš Disk, vaše pravidla – Funkce Disku

 

S účtem Google získáte 15 GB na úložišti zdarma. Úložiště využívají služby Disk Google, Gmail a Fotky Google, takže můžete ukládat soubory a e-mailové přílohy i zálohovat fotky a videa. Pokud potřebujete víc než 15 GB, můžete upgradovat na Google One.

Logo pro 15 GB úložného prostoru na Disku Google zdarma

Fotky, videa, prezentace, soubory PDF – a dokonce i soubory Microsoft Office. Na Disku můžete mít bezpečně uloženo vše, bez ohledu na typ souboru.

Seznam typů souborů na Disku Google včetně obrázků, dokumentů a hudby

Soubory na Disku jsou soukromé, dokud se je nerozhodnete sdílet. Kdykoli můžete ostatní pozvat, aby prohlíželi, komentovali nebo upravovali jakékoli soubory a složky, které vyberete. Snadno tak můžete spolupracovat online.

Ochrana soukromí a možnosti sdílení na Disku Google

Bezpečnost vašich souborů je pro nás zásadní. Proto jsou všechny vaše soubory na Disku v bezpečí, i když se něco stane s vaším telefonem, tabletem nebo počítačem. Disk je šifrován pomocí protokolu SSL, který je používán i pro Gmail a další služby Google.

Zámek zabezpečení Disku Google

Vytvořeno na míru pro Google

 
Uložení fotky z přílohy Gmailu na Disk jedním kliknutím

Když na příloze v Gmailu podržíte ukazatel myši, zobrazí se logo Disku. Jakékoli přílohy tak můžete uložit na Disk a pak je na jediném a bezpečném místě organizovat a sdílet.

Uložení fotky z přílohy Gmailu na Disk jedním kliknutím

Disk rozpozná objekty na obrázcích a text v naskenovaných dokumentech. Když hledáte například Eiffelovu věž, zobrazí se dokumenty, které tento text obsahují, i obrázky, na kterých je Eiffelova věž vidět.

Fotka oregonského pobřeží uložená na Disku Google a sdílená na Google+

Uložte své fotky na Disk a sledujte, jak díky Fotkám Google ožijí. Bez námahy získáte profesionálně upravený vzhled a také animace, filmy a mnoho dalšího.

Data z Disku Google na Chromeboocích

Disk Google je již součástí Chromebooků, takže se vaše soubory a fotky automaticky zálohují. S většinou Chromebooků získáte 100 GB místa v úložišti zdarma na dva roky.

 

Pracujte chytřeji díky aplikacím

 

Tvořte a spolupracujte s ostatními. S aplikacemi Dokumenty, TabulkyPrezentace můžete kdykoli a kdekoli sdílet a vytvářet dokumenty a jiné soubory, sestavovat tabulky a připravovat prezentace.

Disk, Dokumenty, Tabulky a Prezentace Google dostupné ke sdílení

Formuláře Google vám umožňují pomocí jednoduchého online formuláře provést průzkum nebo rychle vytvořit soupisku týmu. Výsledky si pak můžete prohlédnout v přehledné tabulce.

Příklad Formulářů Google na Disku Google

Nákresy Google můžete kreslit grafy či tvořit vývojové diagramy a pak je snadno přidávat do jiných dokumentů nebo vkládat na webové stránky.

Ikona Nákresů Google

Upravte si profilovou fotku, naplánujte úpravu zahrady, vytvořte myšlenkovou mapu a mnoho dalších věcí. Více než 100 aplikací Disku vám umožní využít váš obsah na maximum. Nainstalujte si některé z nich ze sbírky Disku v Internetovém obchodě Chrome, ať je můžete vyzkoušet.

K dispozici je přes 100 aplikací Disku Google

Využijte Disk ještě lépe

 
Příklad ukládání dokumentů na Disk pořízením fotky pomocí telefonu Android

Naskenujte všechny papírové dokumenty pomocí Disku pro Android. Stačí vyfotit dokumenty jako stvrzenky, dopisy či výkazy a Disk je ihned uloží jako soubory PDF.

Přepnutí Disku Google offline a online

Zpřístupněte své soubory i v režimu offline, abyste si je mohli zobrazit, i když telefon nebo tablet není připojen k síti, například v letadle nebo v budově se špatným připojením.

Příklad historie verzí souboru na Disku Google

U většiny typů souborů se můžete vrátit až o 30 dní zpět. Snadno tak zjistíte, kdo provedl změny, a můžete se vrátit k předchozím verzím. Práce s verzemi souborů nikdy nebyla snazší.