Analytics pro mobilní aplikace

Zcela jsme přepracovali analýzu aplikací, aby uváděla informace, které jsou pro vás důležité. Na základě těchto statistik můžete vytvářet úspěšnější aplikace a prostředí pro systémy Android a iOS, protože budete schopni měřit metriky ve všech fázích: akvizice, interakce a výsledky (např. nákupy prostřednictvím aplikace). Tato platforma poskytuje stejně rozsáhlé funkce, na jaké jste zvyklí ze služby Google Analytics, včetně analýzy v reálném čase, segmentace podle mnoha kritérií, více než 200 dimenzí a možnosti sledovat své vlastní dimenze a metriky.

Mobilní zařízení

Přehledy Akvizice a Analýza uživatelů – objevte své nejlepší zdroje nových uživatelů

Porozumění akvizici uživatelů aplikací je klíčové pro rozšíření uživatelské základny o správné uživatele. Pomůžeme vám udělat si celistvý přehled o akvizicích uživatelů včetně nákladů a informací o tom, jak pokračovat. Přehledy nových a aktivních uživatelů například uvádějí uživatele, kteří vaši aplikaci spouští každý den, přehledy zdrojů návštěvnosti Google Play umožňují zjistit, který ze zdrojů návštěvnosti generuje největší počet nových uživatelů, a souhrnné přehledy konverzí a zařízení uvádí nejčastěji používaná mobilní zařízení a verze operačních systémů, ve kterých je vaše aplikace spouštěna.

Další informace

Přehledy Interakce – zjistěte, jak uživatelé používají vaši aplikaci

Interakce je pro aplikace to nejdůležitější. Pokud uživatelé nainstalují vaši aplikaci a spustí ji pouze jednou, přicházíte o příležitost ji zpeněžit. Přehledy interakce poskytují důležité informace o oblibě vaší aplikace a o tom, jak se uživatelé v souvislosti s ní chovají. Pomocí naší specializované funkce sledování událostí můžete sledovat jakoukoli událost, která má pro vás význam. Tok interakce v grafické podobě ukazuje, jak se uživatelé v rámci aplikace pohybují, a poskytuje přesné informace o tom, jaké její obrazovky si prohlížejí a jaké akce provádějí. Přehledy chování uživatelů hodnotí věrnost, frekvenci a interakce. Přehled chyb aplikace uvádí tendence chyb a výjimek, a umožňuje vám tak odstranit problémy v kompatibilitě aplikace s různými zařízeními a operačními systémy. Porozumět chování uživatelů v aplikaci je velmi důležité. Jedině tak budete moci vytvořit a vylepšit prostředí, které aplikace poskytuje.

Další informace

Přehledy Výsledky a Obchodní vliv – zjistěte, zda uživatelé plní vámi zvolené cíle

Stejně jako u webových stránek jsou u aplikací nejdůležitější vaše cíle. Konverze cílů vám umožňují v aplikaci nastavit konverzní události (např. čas strávený v aplikaci, nákup pomocí aplikace, kliknutí na reklamu apod.), pomocí kterých můžete měřit úspěch a následně porozumět celkové hodnotě uživatelů. Náš systém elektronického obchodu umožňuje měřit nákupy provedené v aplikaci a poskytuje důležité informace o prodeji virtuálního i hmotného zboží prostřednictvím vaší aplikace, jako je například počet prodejů a vygenerovaný příjem.

Další informace

Začínáme

Nové přehledy pro mobilní aplikace ve službě Analytics také obsahují mnoho dalších výkonných funkcí, na které jsou uživatelé Google Analytics zvyklí (např. analýzu v reálném čase, pokročilé segmenty, vlastní přehledy, rychlost aplikace a další funkce).

Přehledy jsou součástí holistického prostředí přizpůsobeného pro měření mobilních aplikací. Součástí tohoto prostředí je také nová a odlehčená sada SDK 2.0 se snadnou implementací, podporou odhlášení a zjednodušenou infrastrukturou typu back-end. Také jsme přepracovali náš proces registrace. Noví uživatelé si nyní mohou vybrat, zda chtějí začít měřit svůj web nebo mobilní aplikaci. Díky tomu vám k nastavení účtu Analytics pro aplikace a stažení sady SDK stačí tři kliknutí.