Funkce

Chrome usnadňuje zavedení moderních webových aplikací a aplikací v jazyce HTML5 do školních tříd, aniž byste se museli obávat, že narazíte na problémy s klasickými prohlížeči, které je nezvládnou.

Rychlost

Učení půjde mnohem rychleji. Proto je prohlížeč Chrome navržen tak, aby byl rychlý ve všech směrech, od spuštění v počítači přes načítání webových stránek po používání obsažných vzdělávacích nástrojů. Prohlížeč Chrome je rychlý i v počítačích s nižším výkonem, což díky prodloužení životnosti vašeho stávajícího hardwaru znamená finanční úsporu.

Zajištění bezpečnosti

Google Chrome pro školy využívá technologií jako Bezpečné prohlížení a izolovaný prostor, čímž pomáhá chránit studenty i učitele před škodlivými weby, viry, malwarem a phishingovými útoky. Chrome je navíc vybaven ochranou před skriptováním mezi weby, což znamená zesílenou ochranu před weby, které napadají školní sítě nebo se pokouší o krádeže totožnosti uživatelů.

Google Apps pro školy

Prohlížeč Chrome byl od základu navržen tak, aby v něm sada služeb Google Apps pro školy fungovala optimálně. Chrome podporuje mnoho funkcí, které ostatní prohlížeče nenabízejí. Patří sem Offline Gmail, Kalendář, oznámení na ploše nebo funkce pro úpravu, jako je přetažení či kopírování.

Jednoduchost

Nasazení a správa prohlížeče Chrome jsou snadné. Správci sítě již nemusí trávit čas hlídáním konfigurací prohlížečů a přístupu k internetu a prohlížeč Chrome mohou přizpůsobit a nasadit podle potřeby. Pomocí skupinových zásad lze například zařídit, aby ve výchozím nastavení museli určitá rozšíření a aplikace z Internetového obchodu Chrome používat všichni studenti a učitelé přitom měli přístup k jiné sadě aplikací, rozšíření a webů.

Personalizace

Internetový obchod Chrome nabízí stovky rozšíření a aplikací určených ke vzdělávání a spolupráci, které lze spolu s prohlížečem Chrome distribuovat studentům a učitelům. Díky plné podpoře jazyka HTML5 bez nutnosti přechodů na vyšší verze operačního systému mohou studenti a učitelé využívat výkonné, škálovatelné webové aplikace v systémech Windows, OSX a Linux.

Upgrady

Nasazení prohlížeče Chrome znamená lepší výkon a zabezpečení, aniž byste museli přecházet na vyšší verzi operačního systému nebo kupovat drahý klientský software. Stávající prohlížeč si můžete nechat na používání starších aplikací optimalizovaných pro Internet Explorer a v rámci celé školy nasaďte Chrome, který se postará o zbytek.