Pro snadný přechod na nové řešení

Přemýšlíte o přechodu na Chromebook? Nebo už ho máte? Ať už je to jakkoli, zde se můžete s Chromebookem seznámit a zjistit, jak se na něm věnovat svým oblíbeným činnostem. 

Pokud pracujete s Microsoft Office

Chromebooky nabízejí bezplatné aplikace, jako jsou například Dokumenty, Tabulky a Prezentace Google, které vám umožní spolupracovat na dokumentech, tabulkách a prezentacích s ostatními v reálném čase. Nebudete se muset obávat, že o svou práci přijdete, protože vaše soubory budou automaticky zálohovány online. Můžete také otevírat a upravovat soubory aplikací Microsoft Word, Excel a PowerPoint.

Dokumenty

Dokumenty Google jsou textový procesor, který umožňuje vytvářet a formátovat textové dokumenty a spolupracovat na nich s ostatními v reálném čase. Fungují, i když jste offline.

Tabulky

Tabulky Google jsou online tabulková aplikace, která umožňuje vytvářet a formátovat tabulky a pracovat na nich současně s ostatními. Fungují také v režimu offline.

Prezentace

Prezentace Google jsou online aplikace k tvorbě prezentací, která vám umožní předvést svou práci v grafické podobě.

Kancelářské aplikace najdete také v Internetovém obchodě Chrome. Případně můžete použít Office Online, bezplatnou online verzi systému Microsoft Office, která je kompatibilní s vaším Chromebookem.

Pokud sledujete filmy a posloucháte hudbu na iTunes

Dostupnost aplikace se v závislosti na zemi může liši

Hudba

Podobně jako na jiných počítačích můžete poslouchat hudbu v Hudbě Google Play a v aplikacích, jako jsou Spotify a Deezer. Stačí si aplikaci přidat z Internetového obchodu Chrome nebo z webu příslušné aplikace. Další informace o tom, jak přejít na Hudbu Google, naleznete zde.

Filmy

Podobně jako na jiných počítačích můžete streamovat filmy online pomocí aplikací, jako jsou YouTube, Pluto TV, a webů, jako je Plex. Tyto aplikace můžete přidat do Chromebooku z Internetového obchodu Chrome nebo z webu příslušné aplikace.

Pokud chatujete s rodinou a přáteli na Skypu

Skype aktuálně není na Chromeboocích podporován. Součástí Chromebooku je však aplikace Google Hangouts, která vám umožní snadno telefonovat, odesílat zprávy a videochatovat mezi různými zařízeními.

Hangouts

Chromebooky obsahují integrovanou aplikaci Google Hangouts, která vám umožní:

  • chatovat pomocí videa s až devíti lidmi najednou,
  • telefonovat (zdarma, pokud voláte v rámci Spojených států nebo Kanady).

Více chatování

Pomocí Chromebooku můžete také odesílat rychlé zprávy přátelům na Skypu a ve službách Yahoo, AIM a dalších. Můžete použít například aplikace imo, IM+ a eBuddy. Tyto aplikace můžete zdarma přidat z Internetového obchodu Chrome.

Pokud sdílíte fotky na počítači pomocí aplikace iPhoto

Úložiště

Díky 100 GB bezplatného úložiště na Disku Google na dva roky můžete soukromě nahrát do cloudu fotky, které máte na starém počítači, a budete k nim mít přístup pomocí libovolného zařízení, včetně Chromebooku. Všechny Chromebooky navíc obsahuji minimálně 16 GB interního úložiště. Fotky, bez kterých se neobejdete, si tedy můžete uložit přímo do svého zařízení.

Místo pro všechny vaše fotky

Díky Fotkám Google získáte bezplatné, neomezené a velmi kvalitní úložiště fotografií a videí. Jakmile budete mít všechny fotky zálohované, důležité chvíle vašeho života budou přehledně uspořádány, abyste vše snadno našli. A když něco nenajdete, můžete použít snadné vyhledávání.

Jednoduchý operační systém navržený pro práci s webem

Chromebooky jsou nový typ počítače určený pro rychlou a snadnou práci. Využívají Chrome OS, což je operační systém (jako Windows nebo Mac OS), který nabízí cloudové úložiště, ten nejlepší software od Googlu a několik vrstev zabezpečení.

Plocha

Stejně jako na jiných zařízeních si můžete vybrat vlastní tapetu a pomocí plochy si graficky uspořádat všechny své obrazovky.

Spouštěč aplikací

Najděte všechny aplikace, které jsou v Chromebooku obsaženy nebo které jste přidali z Internetového obchodu Chrome. Můžete také prohledat web přímo ze spouštěče.

Chrome

Na web se dostanete pomocí prohlížeče Chrome, stejně jako na jakémkoli jiném počítači, telefonu nebo tabletu.

Nový koncept specifikací počítače

Při posuzování počítače mají lidé obvykle tendenci zaměřit se na několik hardwarových komponent, které uvádí, jak je počítač rychlý a kolik má paměti. Když ale teď většina činností probíhá online, je na čase začít o specifikacích hardwaru přemýšlet jinak.

RAM

Protože nebudete muset spravovat klientské aplikace, nebudete potřebovat tolik paměti RAM. Vše, co děláte, bude probíhat na superrychlých a superbezpečných počítačích.

Pevný disk

Protože se výpočetní operace odehrávají v cloudu, o všechny vaše otevřené karty se stará superpočítač. Vy se proto můžete soustředit na to, co chcete udělat. Pevné disky v Chromeboocích jsou menší, protože k nim získáte cloudové úložiště.

Cloudové úložiště

Vaše zařízení obsahuje určitý úložný prostor pro případy, kdy se potřebujete dostat k souboru, aniž byste měli přístup k internetu. Ve všech ostatních případech však můžete soubor uložit do cloudu, kde ho také potom najdete. K Chromebooku navíc získáte 100 GB bezplatného prostoru na Disku Google na dva roky.

Předchozí

Přejít na předchozí stránku v historii prohlížení (F1)

Další

Přejít na další stránku v historii prohlížení (F2)

Aktualizovat

Znovu načíst aktuální stránku (F3)

Moderní režim

Přejít do moderního režimu, ve kterém jsou skryty karty a spouštěč (F4)

Vše

Zobrazit všechna otevřená okna (F5)

Ztmavit obrazovku

Snížit jas obrazovky (F6)

Zesvětlit obrazovku

Zvýšit jas obrazovky (F7)

Vyhledávání

Vyhrazené tlačítko pro okamžité hledání

Zkratkové klávesy

Tyto klávesy jsou umístěny v horní části klávesnic Chromebooků. Pokud s Chromebookem používáte klávesnici pro systém Windows, budou podobně jako klávesy níže sloužit funkční klávesy v horní části klávesnice. Další informace o klávesových zkratkách.

Klávesnice Chromebooků obsahují několik prvků, které umožňují procházet web efektivně a bez námahy. Můžete si všimnout, že klávesnice obsahuje samostatné vyhledávací tlačítko a novou řadu webových zkratkových kláves. S Chromebookem můžete používat také standardní klávesnici USB pro Windows. Stejné klávesové zkratky budou k dispozici i v tomto případě.

Najděte si svůj Chromebook

Rychlý a snadno ovladatelný, skvělý pro každého vašeho blízkého, který by mohl potřebovat počítač