GoogleGoogle pro českou společnost 2012

Celoroční program českého Googlu využívající nových technologií pro rozvoj oblastí, o které se česká společnost zajímá.

Program „Google pro českou společnost 2012“ zastřešuje několik plánovaných projektů a aktivit, které bude společnost Google realizovat v průběhu tohoto roku. Cílem je zapojit se do takových projektů, které přispívají k místním inovacím, rozvoji vzdělávání a uchování a šíření české kultury a umění. Důležitou součástí je i podpora aktivit neziskového sektoru a českých měst. Jednotlivé projekty a aktivity bude Google odkrývat postupně v průběhu roku.

Google pro českou kulturu

Program z roku 2011 pokračuje i v tomto roce a je nadále zaměřen na využití nových technologií pro podporu české kultury, umění a talentů. V roce 2011 bylo realizováno několik projektů včetně digitalizace uměleckých děl a prostor Muzea Kampa, dohody o digitalizaci 200 tisíc knih Národní knihovny nebo spuštění prvního Českého YouTube Festu.

Google pro vzdělávání

Iniciativa zastřešuje několik vzdělávacích projektů pro učitele, žáky a veřejnost ve spolupráci s partnery. Cílem je využít nové technologie ke snadnějšímu, kvalitnějšímu a zábavnějšímu vzdělávání s využitím interakce a vizualizace. Navíc díky bezplatným Google Apps pro školy je zde možnost, jak zefektivnit komunikaci, sdílení a spolupráci na školách, ale také najít zajímavý zdroj úspor.

Google pro města

Projekt “Google pro města” zastřešuje vzdělávací aktivity a semináře pro zástupce měst a obcí. Cílem je představit možnosti, jak plně využívat potenciál nových technologií a aplikací. Partnerem projektu je magazín Egovernment, prostřednictvím kterého bude Google jednotlivé semináře postupně oznamovat.

Google pro neziskovky

Cílem iniciativy “Google pro neziskovky” je podpořit zajímavé projekty, jenž jsou blízké našemu poslání (umožnit přístup k informacím), ale zároveň i nabídnout online nástroje, které mohou neziskovým organizacím usnadnit jejich každodenní práci nebo propagaci jejich mise. Součástí těchto aktivit je například i program Google Grants. Ten umožňuje neziskovým organizacím zdarma využít online reklamu Google AdWords. Český Google udělil již 30 Google grantů.

© Google