Zjistěte kdy, kde a jak získáváme panoramatické snímky

Seznamte se s barevnou flotilou Google Street View a zjistěte, jak získáváme panoramatické snímky pro mapu světa.

Získávání snímků Google Street View
Animace získávání snímků Google Street View – auto

Zdroje fotografií

Fotky Street View pocházejí ze dvou zdrojů – od Googlu a od našich přispěvatelů.

Náš obsah
Obsah od přispěvatelů

Náš obsah

U obsahu, jehož vlastníkem je Google, je místo autora uvedeno „Street View“ nebo „Mapy Google“. V našich snímcích automaticky rozmazáváme obličeje a RZ.

Podrobnosti o zásadách

Snímek jordánské Petry v Google Street View

Obsah od přispěvatelů

U obsahu přidaného uživatelem je uvedeno jméno účtu, na které lze kliknout či klepnout, a v některých případech i profilová fotka.

Podrobnosti o zásadách

Přispívejte do Street View

Snímek Google Street View – Federico Debetto mapuje Zanzibar

Kde pořizujeme snímky tento měsíc

Projeli a prochodili jsme svět, abychom vám ukázali snímky, které rozšíří vaše znalosti a pomohou vám zkoumat svět kolem vás. Pokud našim lidem chcete zamávat, podívejte se, kdy vám budou nablízku.

Datum Oblast
Datum Oblast

Vzhledem k různým faktorům, které nemůžeme ovlivnit (počasí, silniční uzavírky atd.), se kdykoli může stát, že naše vozidla nevyjedou nebo se jim trochu změní trasa. Upozorňujeme také, že pokud je na seznamu určité město, může trasa zahrnout i menší města a obce v dojezdové vzdálenosti.

Flotila zařízení, která jsou připravena odkrývat divy světa

Navštívili jsme úžasná místa na všech sedmi kontinentech – a můžete očekávat ještě více. Než se vydáme na cestu, zvažujeme mnoho faktorů, včetně terénu, klimatických podmínek a hustoty zalidnění. Podle těchto údajů nasazujeme ty správné prostředky a pořizujeme ty nejlepší snímky.

Auto Street View

Auta Street View mají na střeše systém kamer a jsou nejvyužívanějším vybavením pro pořizování snímků. Prozkoumala už více než 16 milionů kilometrů na celém světě. Včetně zachycení koně, který si pochutnává na banánu.
Auto Street View

Trekker

Tento přenosný kamerový systém může být v batohu na zádech nebo ho můžete namontovat na pickup, sněžný skútr nebo motocykl. Tak získáváme snímky z úzkých uliček nebo míst, na které se lze dostat pouze pěšky – například inckého sídla Machu Picchu.
Trekker

Oživování map

Po pořízení snímků je musíme dostat na displej. Podívejte se na práci našeho týmu v pozadí map.

 • Pořizování snímků

  Nejprve je třeba skutečně projet a vyfotit všechna místa, která se mají ve Street View zobrazit. Abychom zjistili, kdy a kde můžeme pořídit co nejlepší snímky, věnujeme velkou pozornost mnoha faktorům včetně počasí a hustoty osídlení v různých oblastech.

 • Vyrovnání snímků

  Abychom každý snímek přiřadili k jeho geografické poloze na mapě, kombinujeme signály z čidel v autě, která měří GPS, rychlost a směr. To nám pomáhá rekonstruovat přesnou trasu auta a dokonce podle potřeby naklonit a vyrovnat snímky.

 • Převedení fotek na 360° snímky

  Aby v 360° snímcích nezůstávaly mezery, pořizují sousední fotoaparáty mírně se překrývající snímky a my pak fotky spojíme do jediného 360° snímku. Pomocí speciálních algoritmů na zpracování snímků potom vyretušujeme spoje a vytvoříme plynulé přechody.

 • Zobrazení správných snímků

  Podle toho, jak rychle se lasery vysílané z auta odráží od povrchů, zjistíme, jak daleko se nachází budova nebo objekt. To nám pomáhá vytvořit 3D model světa. Když se ve funkci Street View přesunete do vzdálenější oblasti, určí tento model nejvhodnější panorama, které se pro dané místo zobrazí.

Kde jsme byli

Modré oblasti na mapě ukazují, kde jsou dostupné snímky Street View. Další podrobnosti zobrazíte přiblížením zobrazení, případně můžete tento obsah procházet v Mapách Google.

Další informace