Klobouk dolů před štěstím

Jeho pokrývka hlavy může být velká, ale dotaz „pharrell happy“ jsme v roce 2014 vyhledávali 40krát více než jeho klobouk. Dotaz „happy“ se dostal výše než kdykoliv předtím.

Pharrell

Velmi šťastný rok

Pozoruhodný hit dua Daft Punk Get Lucky znamenal Pharrellovo vzkříšení. Jeho letošní album GIRL vedlo žebříčky vyhledávání a zvedlo náladu celému světu.

Klobouk se svým vlastním účtem na Twitteru

Pokud jde o globální vyhledávání dotazu „klobouk“, ten Pharrellův se na seznamu po oslňujícím debutu na předávání cen Grammy dostal vysoko, dokonce předčil i prestižní „klobouk k promoci“.

Prozkoumat trendy
„klobouk k promoci“
„pharrellův klobouk“

Klobouk Mountain, neboli Buffalo, který v roce 1982 navrhla Vivienne Westwoodová, se stal Pharrellovým poznávacím znakem, což způsobilo dramatický nárůst počtu jeho vyhledávání, když si lidé chtěli pořídit svůj vlastní klobouk.

24 Hours of Happy: nejdelší hudební video na světě, ve kterém vystupuje každé čtyři minuty na novém místě jiný tanečník. Letos to bylo jedno z nejoblíbenějších videí ve vyhledávání.

Kočka se opičí

Předvedení miniaturní verze slavného klobouku na letošním udílení filmových cen MTV, „klobouk mrzuté kočky“, zažehlo vyhledávací šílenství a dotaz „koupit mrzutou kočku“ okamžitě dosáhl vrcholu.

Děsivě mladistvý vzhled

Někteří lidé si mysleli, že objevili jeho velké tajemství, jelikož vyhledávání dotazu „upír pharrell“ minulý rok desetinásobně vzrostlo a bylo následováno přívalem memů.

Cítíte se dobře, nebo vypadáte dobře?

V návalu pozitivní nálady byl letos počet vyhledávání dotazu „happy“ třikrát vyšší než dotazu „selfie“.

Země, které v roce 2014 nejvíce vyhledávali dotaz „happy“:

  1. Bolívie
  2. Filipíny
  3. Indie
  4. Pákistán
  5. Spojené arabské emiráty
Podívejte se na trendy z roku 2014

„Tohle jsem nikdy nečekal. Čekal jsem jen to, že budu pořád ten člověk stojící vedle jiného člověka.“

Pharrell v rozhovoru pro BBC komentuje trvalý nárůst popularity, který způsobil, že se v roce 2014 stal vyhledávanějším než kdy předtím.