Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

fatal_error
1. črc 2017

@japerinka7 máš mnohem lepší hodnoty než já, fakt krásný podlě mě. myslím, že zatím můžeš být klidná, no ne?

kolik máš glykovanej hemoglobin? já 33 a má být u zdravýho člověka 28-40, takže v pořádku.

a pak pokračování k tabulce 29.6 nalačno 5,9, 30.6. 6,2!!!! a dnes 5,7. :(

japerinka7
1. črc 2017

@fatal_error Glykovanej mám taky 33.

Hmmm, kdybych ty lačný měla jako ty, tak už by mi nasadila inzulín 😕 Ale přes den to taky nemáš tak hrozný 😉

ajina94
1. črc 2017

Ahojky koukam na celou diskuzi a jen ziram na hodnoty 😲 na testech jsem byla ve 24tt namerily 5,7 kdyz me dr poslala do diabeticke poradky tak jsem poprve na lacno primo ze zily mela 4.2 (pripada mi to ale normalni) pak byla znova po obede a mela 4,6 tak si rikam jestly vubec patrim do teto skupiny 😀 i kdyz si sladke obcas dam....

pe_ma
3. črc 2017

@werumka ahoj! máme se dobře 🙂 dneska sem byla na dia, tak sem s odpovědí chtěla počkat 🙂 myslím, že poměrně dobré zprávy, dlouhý cukr 36! a stále na inzulinu, když kojím, ale zase mi ubral, jak přestanu kojit, dá mě na metmorfin a zkusím srazit ještě váhu dolů, prý to inzulin žene nahoru...no od porodu se držím plus minus 2kg, ale hodilo by se to sundat 🙂
jinak Toník už oslavil rok a je to pěknej raubíř a neuvěřitelnej sladoch! no a v září se vdávám, tak je doma frmol :D
co ty?

pucka123
4. črc 2017

Ahoj holky jsem z toho fakt nešťastná ☹ dostala jsem glukomer na cukrovku a rady k diete co jist a nejist...... prijde mi že dokud jsem to nedodrzovala hodnoty byly celkem v pohode .... včera jsem si řekla že to dneska budu dodržovat fakt pořádně at vím jaky to ma vliv...... no a je to tady....... rano jsem se vzbudila v 6:00 na wc tak jsem si zkusila změřít na lacno a vysledek 5,8 sla jsem zase spát a pak v 9:55 opet na lacno 5,3 ...... posnidala jsem ( zitny chleba trochu masla 2 platky sunky a voda s citronem? Po snidani v 11:11 vysledek 8,4 to jsem jeste nikdy nemela jsem totalne vydesena a chce se mi z toho brecet doktorka me strasila s inzulinem jenze ja mam panickou hruzu z jehel ( pichat si do prstu je pro me totalni vykon) do ted kdyz jsem tlacila rohliky a vysocinu a podobne snidane vysledek 7,3 a najednou toto???? Fakt nevim co delat ☹ chci to dodrzovat tu dietu ale prijde mi ze to ma opacny vliv ☹ nejspis jsem pako ale fakt nevim co ted ☹ mela to nektera z vas podobne? Přitom gyndar do ted nerekl nic spatneho miminko je pry uplne zdrave a ani ja na sobe nevidim ze bych treba pribirala nebo neco podobneho proste nemam zadne potize ani problemy.....

fatal_error
4. črc 2017

@pucka123 jednorazovy vykyv behem dne pry tolik nevadi, to mi rekla dr. u apolinare, 2x behem tydne jsem mela po jidle taky pres 8. klid, to jeste na inzulin neni, muselo by to byt pravidelne. horsi jsou pry ty rana.

pucka123
4. črc 2017

@fatal_error moc děkuji za uklidnění fakt tady panikarim ☹ ☹

fatal_error
4. črc 2017

@pucka123 kam chodis do poradny? ja na blby lacny dostanu metformin nebo jak se to jmenuje, inzulin se podle me dava az kdyz je to fakt blby. ten zitny chleba byl jaky? nebyl to nejakej ten barvenej karamelem? ja si kupuju ty slisovany seminka, zitny celozrnny chleb, ale kdyz jsem si jednou dala omylem k zeleninovymu salatu s tunakem prave ten "tmavej" rohlik barvenej karamelem, tak jsem mela taky pres 8.

moni0801
4. črc 2017

Ahojte, chcem sa spýtať či sa to niekomu tiež stalo. Ranné hodnoty mam stále do 5.. Cez deň ich mam tiez po jedle max do 7,2. Druhú večeru mam a dneska mi Dr povedala ze som mala ketony v moci na +.

pucka123
4. črc 2017

@fatal_error byla jsem zatim jen jednou tady kousek od nas ve Frenstate pod Radhostem je to diabetologicka poradna a jdu zase až 13.7. A to po me doktorka chce at si zapisu jen 2 dny jakekoli do toho 13. Nechce at se merim cely tyden tak nevim......

pucka123
4. črc 2017

Mam tento zitny od penamu ale koupila jsem si dneska další 3 tak vyzkouším třeba mi nejaky sedne líp 🙂 jak to třeba poznam že je barveny karamelem ? Asi mam blbe otazky ale jsem na tohle totalne marna nikdy jsem to nemusela resit ☹

fatal_error
4. črc 2017

@pucka123 to neni celozrnnej? je mozny, ze bily pecivo proste nesneses, kazdymu sedi neco jinyho. ja treba nesnedu bilou rejzi, ale treba testovinovej salat prosel v pohode.

co se tyce mereni, tak ze zacatku nam taky rikala, ze dva cely profily a jinak jen kdo s cim ma problem, takze ja merim lacnou kazdy den. ten prvni cca tyden je na to, abys zjistila, co ti vyhovuje a co ne.

pe_ma
4. črc 2017

@pucka123 hlavne klid a kdyz si jedla pred tim, mela si stejne mnozstvi sacharidu?
hl to chce byt mas 12hod pres noc bez jidla, idealne 10, na lacnou vychytat druhou veceri, pokud zlobi snidane, tak klidne rozdelit, urcite se nemer treba za 5min, to bema cenu, lacnou mer tu, po ktere vstanes a najis se, mela bys do hodiny od probuzeni byt po snidani
a pokud to jednou vyleti, tak se nedes ;) ja mam bezne treba jidlo naprosto ok a totozne jidlo za par dni uplne mimo...ono to ovlivni i oredchozi jidla a u me treba uz ta lacna...

pe_ma
4. črc 2017

@moni0801 ketony v moci jsou dusledek hladoveni...maleho prisunu sacharidu...nekteri dr to resi, nekteri ne, co vim

moni0801
4. črc 2017

@pe_ma tak nijak zvlášť to neriešila len povedala ze večer si mam pridať k druhej večeri tak uvidím zajtra, aj tak mi to je ale cudne lebo tu druhu večeru mam a ráno mam cukor 4,4...škodia ketony miminku?

alkapinka
4. črc 2017

Tak už jsem tu zase😀, jako cukrovkářka"necukrovkářka" - viz starší příspěvky.. ale holky teď mi jde spíš o jinou věc.. dr. mi zcela nepochopitelně napsal do průkazky diabetes druhýho stupně -jelikož už přenášim, tak si mě vzala porodnice, a ty mi "nevěří" že si žádný inzulin nepíchám, a že mi byl "jen" špatně proveden test.. na druhou stranu - jak je to s "cukrovkarkama" při přenášení? mam pocit, že je nenechávaji přenášet ne? a mě v porodnici řekli, že nejdřív za 12dní!😲 to mam šíleně dlouho po termínu.. v pátek jdu do porodky znova, tak mi kdyžtak poradte jak to je, at se muzu kdyztak nečím ohánět (chci si nechat vyvolat)

pe_ma
4. črc 2017

@alkapinka tyyyy jo, ty musis mit veselo az do konce, co?
no me jako pravdepodobny dm2 prenaset nenechali ani den, na termin sem nastoupila na vyvolani a to malej byl mensi a placenta ok, dokonce spis vyhrozovali, ze ani do terminu me nenechaji
ale radu na argument nemam

pe_ma
4. črc 2017

@moni0801 pokud mas hezkou lacnou, tak bych klidne pridala
o tom, jestli skodi ti asi uplne neodpovim, ptz to sama nevim, Verca bude vedet...kolik mas za den sacharidu?

koncita
4. črc 2017

@renesme ahoj, chodila jsem na Bulovku, co potřebuješ? 🙂

moni0801
4. črc 2017

@pe_ma no na tom jej rozpise mam 275glycidu na den, ale ci ich mam toľko reálne to neviem...

pe_ma
4. črc 2017

@moni0801 no doporučuju si to třeba 2 dny hlídat, ptž tu holky občas psaly, kolik toho nesní a pak když to spočetly, tak to bylo málo...nemělo by to být pod 200, tuším

moni0801
4. črc 2017

@pe_ma no ja som nad tým práve včera rozmýšľala, lebo riadim sa tou jej tabuľkou kde by mi tých 275g malo vyjsť ale neviem ci to vychádza.. A ešte mám otázku ak môžem na tej stránke tehotenska-cukrovka.cz sú príklady tých jidelnickov ale tam to nieje ani 200g. Alebo to počítajú nejak inak

alkapinka
4. črc 2017

@pe_ma tak ja nevim co si stim.mym tehotenstvim delaji😢 fakt mam veselo az do "konce" pres konec..tak to ja na ne v patek nalitnu co to ma znamenat.. delaj si semnou co.zrovna potrebujou..to je fakt stav😕kdyby to bylo na termin tak uz mam prcka u sebe😕

pucka123
4. črc 2017

@fatal_error ne celozrny ale pry zitny chleba mam jist ☹ uvidim co zitra zkusim stejnou snidani s jinym chlebem a treba to bude lepsi uvidim ....... pred veceri jsem se merila a mela jsem 6,8 a to jsem mela chvili pred tim meloun takze treba tohle chapu ze trosku vyskocilo ........ jen si proste nedovedu predstavit si odpirat plno veci jeste k tomu ted v lete (meloun, jahody, zmrzlina, vychlazeny ovocny birell ) netlacim to do sebe nejak ve velkem ale kdyz mam chut na neco sladkeho resim to ovocem nez abych tlacila treba cokoladu a jine blbosti ale fakt to nejde totalne a striktne dodrzovat ☹ uz jenom to ze kazdou chvili grilujeme a nedat si treba nejaky dresink k masicku je trest ☹ jsem z toho nestastna a nejvic z tech řeči kolem "jsi tehotna jis za dva tak si dej" nebo " tehotenstvi si uzivej a tapej na co mas chut" ☹ ☹
@pe_ma sacharidy netusim jak jsem měla nikdy jsem to nepocitala proste jsem si dala treba rohlik s vysocinou a vysledek byl 7,2 coz neni idealni ale neni to tech 8,4 jako dnes rano to me totalne vysokovalo ☹

pe_ma
4. črc 2017

@moni0801 popravdě už nevím, jak to na těch stránkách počítali, já se řídila jídelníčkem od dr a podle toho si pak počítala sacharidy
@alkapinka to sou teda :/ držím palce!
@pucka123 no jasně, ale o tom počítání to právě je, ono pokud dáš víc sacharidů, vyletí cukr...jeden rohlík je 20g, jestli si to dobře pamatuju, snad nekecám, ale krajíc toho chleba už může být víc, nebo si dáš 2 místo jednoho rohlíku a už to jede...
neměla sem tenhle chcleba v ruce, ale typuju, že na 100g to budou 4 krajíčky, takže 2 krajíčky se rovná 1 rohlík...vyzkoušej zítra a doporučuju opravdu vážit

pe_ma
4. črc 2017

@pucka123 ještě sem dočetla první polovinu příspěvku...omáčku k masu bych neřešila, pokud není s medem, cukrem a podobně a ber to tak, že máš omezení na chvíli, někdo na celý život...a po ovoci ti to taky vyletí, to je potřeba do toho množství sacharidů počítat a hl je důležitý držet rozestupy mezi jídly, at ti jde dobře glykemická křivka

pucka123
4. črc 2017

@pe_ma no jenze to ja dva krajice ani nesnim no..... zvladnu fakt jen jeden ten zitny nemam vubec rada tyhle typy chlebu je to moc suche ☹ jeste jsem uvazovala jestli neposnidat treba ty knakebroty to by taky urcite slo ne? 🙂 to by pro me bylo mensi zlo 🙂

pucka123
4. črc 2017

@pe_ma asi to fakt budu muset poradne nastudovat :'( nemam o tom ani paru a prijde mi to vsechno spise za trest ☹ vzdycky jsem tvrdila ze mi to prijde posahane vsechno studovat a pocitat a vazit a ted to musim sama delat ☹ kdybych alespon trosku prepla mysleni v tom ze to delam pro miminko a ze je to dobre a ze to snad po porodu nebudu resit ale spis na to myslim jako na trest a ze nevim za co a proc zrovna ja ☹

moni0801
5. črc 2017

Ahojte, tak včera večer som si dala druhu večeru tesne pred spaním, zjedla som cely chlieb so šunkou a uhorkou k tomu asi pol pohára mlieka. Dnes ráno cukor 4,5 a ketony v moci na svetlo ružovú. Fakt tomu nerozumiem co robím zle.

alkapinka
5. črc 2017

@moni0801 ka se vzdycky nacpala pomalu v noci ze jsem ani doat nemohla...a stejne jsem mela ketony pomalu porad.. ani dr.mi pak nebyla schopna poradit co stim

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru