Od pouhé záliby až na světovou scénu – mapování krás Francouzské Polynésie přináší nezměrný užitek i jejím obyvatelům.

Francouzská Polynésie – díky bílým písečným plážím, zvlněným turistickým stezkám a lokalitám ze seznamu světového dědictví UNESCO je toto souostroví oblíbenou destinaci, kterou stojí zato navštívit. Někteří lidé o těchto místech jen sní, ale Christophe Courcaud se chopil jedinečné příležitosti: pomocí Street View přiblížil tento tropický ráj našim domovům a zároveň podpořil turistický ruch na Tahiti.

1800 km

vyfotografováno

1 200 000

fotek

prostřednictvím

8K

rozlišení videí

více než 8

ostrovů

18

zveřejněných hotelů

přes 450

vytvořených
firemních zápisů

Zábava a potěšení ruku v ruce s podnikáním

V roce 2019 pořídil Christophe snímky Tahiti ve 360°. Inspirovala jej k tomu záliba ve Street View a láska k nádherným ostrovům Francouzské Polynésie. Jeho společnost se specializuje na pořizování a nahrávání 360° snímků rozsáhlých venkovních prostor Francouzské Polynésie do Street View, a to včetně turistických stezek a pláží. Přestože se převážně soustředí na zachycení a prezentaci krás ostrovního života, díky poutavým virtuálním prohlídkám interiérů ve Street View přispívá Christophe i ke zviditelnění místních firem.

Mapování Francouzské Polynésie

V dnešní digitalizované době je až k nevíře, že dokud se na ostrově neobjevil Christophe se svou společností Tahiti 360, byly jedinými dostupnými snímky satelitní záběry Francouzské Polynésie. Situaci dále komplikoval fakt, že ulice na ostrovech jako Bora Bora a Tahiti nebyly vůbec pojmenovány. Jakákoli navigace byla tedy pro turisty i pro místní skutečnou výzvou. Ještě horší bylo, že tato situace znesnadňovala práci pohotovostních služeb, jako jsou hasiči, záchranáři nebo bezpečnostní složky.

 

Od počátku jsem byl přesvědčen, že funkce Street View může být pro místní komunity velmi prospěšná. Možnost „ocitnout se“ na určitém místě a seznámit se s jeho okolím z pohodlí vlastního domova mě vždy fascinovala. Ve Francouzské Polynésii, kde je jakákoli navigace velmi obtížná, to oceníte dvojnásob.

-

Christophe Courcaud, zakladatel společnosti Tahiti 360

 

Google Street View – mapování ostrovů – Bora Bora

Místní úřady si uvědomily, že funkce Street View může být pro život na ostrovech velkým přínosem. Proto se rozhodly spojit síly se společností Tahiti 360 s cílem zmapovat a popsat veškeré silnice na ostrovech Tahiti, Moorea, Bora Bora, Raiatea, Maupiti, Huahine, Fakarava a Rangiroa. Ke zmapování 1800 km silnic ve Francouzské Polynésii použil Christophe terénní vozidla, golfové vozíky, elektrokola, vodní skútry a dokonce i koně. Díky Christophovu úsilí a geografickým údajům poskytnutým úřady můžete dnes v Mapách Google získat aktuální informace o dopravě na Tahiti, stejně jako návrhy nejrychlejších tras a také trasy k místním firmám. To je zvláště užitečné pro pohotovostní služby, které mohou nyní efektivněji zasahovat po celém ostrově. Snímky společnosti Tahiti 360 ve Street View jsou využívány i při územním plánování a také při údržbě budov a silnic.

Zpřístupnění lokality ze seznamu světového dědictví UNESCO

K nejúchvatnějším zážitkům, které společnost Tahiti 360 nabízí, patří prohlídka posvátného komplexu Taputapuatea na ostrově Raiatea. Tato lokalita ze seznamu světového dědictví UNESCO patří k hlavním důvodům, proč Francouzskou Polynésii každoročně navštíví přes 300 000 lidí. Díky Christophovým 360° snímkům si nyní mohou miliony dalších vychutnat její krásu virtuálně. Christophe přináší ve funkci Street View jeden z divů světa na naše obrazovky a zve nás k jeho objevování.

Fotografické zmapování celého ostrova není žádnou maličkostí, ale Christophe si s touto výzvou poradil. Aby dokázal ve 360° nasnímat vše, co Bora Bora nabízí, procestoval celý ostrov autem, na člunu i pěšky. Christophe dokázal zmapovat celý ostrov za pouhých sedm dní a prostřednictvím snímků ve Street View ho zpřístupnil všem.

Kromě Bora Bora nasnímal Christophe také všechny ulice v hlavním městě Tahiti Papeete a stejně tak ve městě Pirae. Když se snímky obou měst objevily ve Street View, ukázalo se, že stojí za to být vidět.

Příležitost vyniknout ve Street View měly mimo jiné i místní firmy. Velké hotelové řetězce jako Intercontinental, Manava nebo Hilton, ale i menší podniky nabízející nocleh se snídaní, byly doslova nadšené z příležitosti předvést svá zařízení na globální scéně.

Vaše nová vysněná destinace

Společnost Tahiti 360 doufá, že se jí podaří nasnímat všechny ostrovy Francouzské Polynésie do konce roku. Na zmapování stále čekají ostrovy Maupiti, Tahaa, Markézy, Gambierovy ostrovy a také Jižní souostroví. Přestože má Christophe ve Francouzské Polynésii ještě hodně práce, už teď přemýšlí o svém dalším dobrodružství. S místními úřady ve svém rodném městě Amiens je již domluven na zmapování 400 km cyklistických stezek, plovoucích zahrad Les Hortillonnages a turistického vlaku pro agenturu Somme Tourisme. Christophe se také chystá nafotit lokalitu Teahupo'o, která bude dějištěm závodů v surfování během Olympijských her v roce 2024. Dále doufá, že ve zbývajícím čase nasnímá pro Street View Novou Kaledonii a souostroví Wallis a Futuna, aby tak přispěl ke zlepšení života místních a zároveň pomohl dalším lidem objevit tento ostrovní ráj.

Street View je platforma pro spolupráci, jejíž členové přispívají k rozvoji místních komunit i firem a zároveň přinášejí světové divy na naše obrazovky prostřednictvím úchvatných snímků zveřejněných v Mapách Google. Nejlepší na tom všem je, že mapování ve Street View se může věnovat každý. Stačí udělat první krok a můžete začít přispívat.

Sdílejte vlastní snímky Street View